Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-02-09, 00:05   #1
JuveFan
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Gliwice
Postów: 3
Domyślnie Rzut okiem fachowców

Salut.
Panowie (i Panie)
proszę o rzut okiem na tą foczkę:
http://www.autoatelier.com.pl/szczegoly.php?id=633

Cos Wam w niej nie pasuje (oprocz przebiegu - chociaz...cuda? Naah...watpie) ?
Bo wizualnie to jest ... ogien - ale moze widzicie cos czego laik nie widzi (wyposazenie z innej fury, fabrycznie 6 kół itd)
Odrazu prosiłbym o uwagi co sprawdzic, gdzie wsadzic paluchy itd itp.
Dzieki serdeczne
JuveFan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 00:33   #2
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Albo sie czepiam i kierownica na przebieg 55 tyś jest troche łysawa albo to takie słabe foto. Jeśli już będziesz oglądać auto to zwróć uwagę na gumy pedałów (hamulca,sprzęgła,gaz) powinny byc minimalnie przytarte,lewarek zmiany biegów ( jak bardzo gładki - wyślizgany) stan klamki wewnętrznej drzwi kierowcy oraz łapki do zamykania . Sprawdził bym dla wszystkiego przednią szybę ( czy FORD czy np NordGlass ) ale szyba mogła być nawet wymieniona od nieszczęsnego np: kamienia . Zdjęcia słabej jakości więc chyba nie da się określić bądź podejrzec czy coś było malowane. Przed fotkami ładnie odkurzony ;p ale ogólnie nie jest zły , wygląda na ładnego .
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 00:49   #3
JuveFan
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Gliwice
Postów: 3
Domyślnie

ta fure pucowalo stado pracownikow tego komisu. Jak kupujemy do firmy samochody to zdazaja sie brudniejsze przyjezdzac od dealer'a.
Ogolnie gumy ok, lewar ok. Szyb nie sprawdzalem. Pod maska - zero syfu. Wszystkie osłony (chyba ) sa na miejscu. Po odpaleniu słodko mruczy Tylko chcialbym wiedziec ile faktycznie ma nabite.
W schowku znalazlem siakas fakture z Espanii (hiszpanski import - ale to wiedzialem odrazu) na wymiane filtrow, oleju i czegos czego za cholere nie moglem rozszyfrowac na sume calkowita 120 ojrasów. Przy stanie licznika 25k.
Teraz ma niby 55k. Musze dzis tam podjechać jeszcze ....
Jest sliczna
JuveFan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 15:07   #4
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie Re: Rzut okiem fachowców

Cytat:
Napisał JuveFan
Salut.
Panowie (i Panie)
proszę o rzut okiem na tą foczkę:
http://www.autoatelier.com.pl/szczegoly.php?id=633

Cos Wam w niej nie pasuje (oprocz przebiegu - chociaz...cuda? Naah...watpie) ?
Bo wizualnie to jest ... ogien - ale moze widzicie cos czego laik nie widzi (wyposazenie z innej fury, fabrycznie 6 kół itd)
Odrazu prosiłbym o uwagi co sprawdzic, gdzie wsadzic paluchy itd itp.
Dzieki serdeczne
Fachowcem nie jestem, ale sprawdź czy na wszystkich śrubach mocowania drzwi i klapy jest oryginalny lakier, w sensie czy nie jest popękany. Popękany lakier świadczy o zabawach z tymi elementami. Kierownica wygląda na strasznie styraną jak na te 55 tyś, ale w Hiszpanii strasznie daje słońce (wiadomo, łapy się pocą i puchnie), z drugiejjednak strony moja Foka jest z Włoch i też miała 59 tyś jak opszczała ten kraj, a teraz ma 85 tyś i kierownica dalej jest igła. Jak auto jest z Hiszpanii to pewnie było autem flotowym i jest poleasingowe, ale to akurat nic złego. Może weź VIN, wybierz się do salonu Forda i niech w ETISie sprawdzą Ci jej przeszłość, jak była robiona jakaś naprawa gwarancyjna to musi tam być.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 15:48   #5
JuveFan
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Gliwice
Postów: 3
Domyślnie

dokladnie taka jest wersja komisu. Maja z 6-10 fok. Wszystkie hiszpanskio-poflotowe. Wszystkich stan igla (chociaz jak ogladalismy inne to koles zwracal mi uwage - tutaj lekka wgniotka, tam kamyczek trafil w szybke, tutaj peknieta ramka od radia). Sam nie wiem co myslec.
Podskocze jeszcze do Forda z Vin'em
JuveFan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 18:44   #6
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał JuveFan
dokladnie taka jest wersja komisu. Maja z 6-10 fok. Wszystkie hiszpanskio-poflotowe. Wszystkich stan igla (chociaz jak ogladalismy inne to koles zwracal mi uwage - tutaj lekka wgniotka, tam kamyczek trafil w szybke, tutaj peknieta ramka od radia). Sam nie wiem co myslec.
Podskocze jeszcze do Forda z Vin'em
Tam dowiesz się tylko jaki był przebieg przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej, bo o wszystkich naprawach jakie były robione możesz zapomnieć gdyż Ford nie ma takiego globalnego systemy jak np. BMW. Może coś robili, a może nie i wtedy będzie pusto
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 19:51   #7
suchy666
Turysta
 
Avatar suchy666
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2000
RT Tarnobrzeg
Postów: 238
Domyślnie

zwroć uwage ze:
1.w ogłoszeniu nie jest napisane bezwypadkowy, niby pierdoła ale jak ktoś jest pewny auta to napewno to zamieszcza w ogłoszeniu, po fotach w tej jakości nie da się nic powiedzieć
2.fakt pucowana to ta foka była ale jak sie sprzedaje samochod to czysty
3.kierownica mi wyglada na przebieg wyższy niż 55 tys -
Cytat:
Napisał Artur83
Kierownica wygląda na strasznie styraną jak na te 55 tyś, ale w Hiszpanii strasznie daje słońce (wiadomo, łapy się pocą i puchnie).
- wydaje mi sie ze "puchnięcie" kiery zalezy od wilgotnosci a w Hiszpanii jest ona za niska na takie zjawisko, co innego w UK
4.takie auta z reguły musza na siebie pracowac a przez 3,5 roku mogla sie juz foka zmeczyc

ale oczywiscie wybor jest Twoj
pozdrawiam i zycze owocnych zakupów
suchy666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 00:51   #8
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Co do kierownicy to może i wygląda na więcej km ale to o niczym nie świadczy - Miałem dwa peugeoty - jeden do 160 000 km i kierownica cacy - drugi już po roku 25000 km miał wytartą jak diabli - widocznie kwestia wykonania i uzyty materiał miał wpływ na szybkość wycierania.
Jeden i drugi był kupiony w salonie więc żadne podmianki nie wchodziły w grę - shit i tyle a nie jakość.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Szukam fachowców od zderzaków ? michal_m Szkody, Naprawy, Porównania 6 27-02-08 15:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u