Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-10-11, 22:13   #31
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

@skylla1 dokładnie, auto ma służyć. Osobiście nie wyobrażam sobie po KAŻDYM wyjeździe w zimę na ulicę po powrocie opłukiwać samochód. A porównanie, "aby koła się kręciły" do codziennego mycia w zimie jest nijakie.
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-11, 22:27   #32
Santiago
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2007
WD Warszawa Bielany
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał kowalewski92 Zobacz post
@skylla1 dokładnie, auto ma służyć. Osobiście nie wyobrażam sobie po KAŻDYM wyjeździe w zimę na ulicę po powrocie opłukiwać samochód. A porównanie, "aby koła się kręciły" do codziennego mycia w zimie jest nijakie.
A dlaczego sobie nie wyobrażasz..? Brak... chęci...? Jak zwykle u Polaków... tylko na narzekanie później są chęci...
Santiago jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-11, 12:16   #33
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Ależ jeśli chcesz, możesz myć . Zwłaszcza jeśli planujesz jeździć tym autem 20 lat.
Inna rzecz, że miałem onegdaj Megane 1, która była myta zimą ze 2 razy (przy odwilży), stała pod chmurką i co? Jako 10-letnia została sprzedana bez śladu rdzy gdziekolwiek.
Tak, że obawiam się, że znacznie więcej zależy od jakości blachy niż od częstości mycia...
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-11, 12:21   #34
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Ja opłukuje po każdej dłuższej trasie lub gdy już widze że walą pełno soli na drogi. Ale tylko nadkola + do poniżej linii okien. Narazie też większej rdzy nie zauwazyłem
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-11, 21:59   #35
Santiago
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2007
WD Warszawa Bielany
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kam1l Zobacz post
Ja opłukuje po każdej dłuższej trasie lub gdy już widze że walą pełno soli na drogi. Ale tylko nadkola + do poniżej linii okien. Narazie też większej rdzy nie zauwazyłem
I oto chodzi !! Tez tak właśnie robię
Santiago jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-11, 20:38   #36
Gorgo
Turysta
 
Avatar Gorgo
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Gdansk
Postów: 46
Garaż
Domyślnie

No i dostlem odpowiedz od Forda polska. Niestety jak w przypadku innych kolegow z forum reklamacja zostala odrzucona z opisem, ze nie podlega to pod gwarancje na perforacje.

Co mnie najbardziej wkurzylo to to, ze w uzasadnieniu napisane zostalo, ze odrzucili bo wedlug nich to uszkodzenie mechaniczne na krawedzi... a zadnych zdjec krawdzi nie mieli i nawet mi koles u delera potwierdzil, ze nie jest to uszkodzenie mechaniczne. Ford leci sobie z klientami jak chce!

Ta gwarancja na perforacje to tylko kolejny super sposob na wyciaganie ludziom kasy z kieszeni a jak cos sie zaczyna dziac to nawet nie chce im sie podac przyczyny odrzucenia.

Jak ktos nadal oplaca coroczne przeglady gwaraqncyjne to radze sobie odpuscic i poszukac jakiegos ubezpieczenia, albo innego samochodu zanim wyskoczy rdza.
__________________
---------------------
Gorgo
Gorgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-11, 22:03   #37
GreguS
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar GreguS
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Łomianki
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 182KM manual
listopad
2011
Postów: 60
Garaż
Domyślnie

Korozja moze byc zalezna od wielu czynnikow.
1.) Nawet jesli auto kupilismy w salonie nie ma gwarancji, ze nie bylo uderzone podczas transportu i pozniej nieumiejetnie naprawione. Widzialem i takie przypadki.
2.) Mycie podwozia po zimie to akurat dobry zwyczaj, ale czeste mycie samego nadwozia chyba niewiele tu pomoze. Ja nie przesadzam z myciem (byle by ptasich odchodow nie bylo czy zabitych owadow za dlugo) i w FFII po prawie 5 latach nie mam w ogole rdzy. A auto trzymane pod chmurka.
3.) Czytalem, ze auto trzymane w garazu w zimie moze nawet bardziej rdzewiec niz autko stwaiane pod chmurka. To z powodu za wysokiej temperatury w garazu i soli na drogach. Gdy wjedzie sie samochodem pokrytym blotem posniegowym z sola do cieplego garazu tworza sie mikroogniwa przyspieszajace korozje.
4.) Zdarzaja sie takze przypadki zapchanych "seryjnie" odplywow wody w nadwoziu nowych samochodow. Nie da sie tego wykryc niestety dopoki cos nie zacznie rdzewiec. Podobnie potrafi byc z dodatkowym zabezpieczniem antykorozyjnym. Taki plyn potrafi zapchac odplywy i narobic wiecej problemu niz pozytku jesli nieumiejetnie polozony.
GreguS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-11, 10:02   #38
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał GreguS Zobacz post
3.) Czytalem, ze auto trzymane w garazu w zimie moze nawet bardziej rdzewiec niz autko stwaiane pod chmurka. To z powodu za wysokiej temperatury w garazu i soli na drogach. Gdy wjedzie sie samochodem pokrytym blotem posniegowym z sola do cieplego garazu tworza sie mikroogniwa przyspieszajace korozje.
To jest odpowiedź, czemu garażowane auta szybciej chrupie rdza, a te wystawione pod chmurą rzadziej. Cykliczny proces zamarzania na zewnątrz i odwilży w ogrzewanym garażu znacznie przyśpiesza korozję.
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-11, 18:19   #39
loki34
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar loki34
 
Rafał
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Poznan
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
PO Poznań
Postów: 326
Domyślnie

Zgadzam sie,jesli juz ktos jest tym szczesliwcem i posiada garaz powinien on byc raczej nie ogrzewany ale za to powinien miec bardzo dobra wentylacje i wszystko bedzie ok.
loki34 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-11, 18:51   #40
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Może mi ktoś przybliżyć co to są za mikroogniwa i jak to się dzieje, że samochód garażowany szybciej rdzewieje?
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-11, 11:08   #41
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Chodzi o to, że samochód stojący pod chmurką jest cały czas (w zimę) na mrozie i śnieg z solą którą złapał podczas jazdy nie roztapia się i nie pokrywa metalu (bo jak wiadomo wilgoć-woda sprzyja korozji), a samochód garażowany w ciepłym garażu po każdym powrocie ma na sobie warstwę śniegu i soli z dróg, która się roztapia za każdym wjazdem do garażu i to przyśpiesza proces korozji...
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-11, 11:40   #42
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seboludek Zobacz post
Chodzi o to, że samochód stojący pod chmurką jest cały czas (w zimę) na mrozie i śnieg z solą którą złapał podczas jazdy nie roztapia się
Chcesz mi powiedzieć, że ta sama sól, która rozpuszcza śnieg na ulicy na samochodzie już tego nie robi?
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-11, 12:50   #43
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

też to robi... ale zaobserwuj sobie np stawiając samochód w garażu to ile tego błota pośniegowego na nim zostanie jak wejdziesz rano go garażu?? A ile na samochodach na dworze?? ja zawsze staram się starannie oczyścić samochód po jeździe gdy zostawiam go na noc bo później mogę kuć młotkiem to co się nagromadziło i to jest z solą ale ona i tak tego nie stopi, bo jest jej za mało...
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-11, 20:56   #44
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seboludek Zobacz post
zaobserwuj sobie np stawiając samochód w garażu to ile tego błota pośniegowego na nim zostanie jak wejdziesz rano go garażu??
Yyyyyy... nic?

Cytat:
Napisał Seboludek Zobacz post
ja zawsze staram się starannie oczyścić samochód po jeździe gdy zostawiam go na noc bo później mogę kuć młotkiem to co się nagromadziło i to jest z solą ale ona i tak tego nie stopi, bo jest jej za mało...
No dobra, fakt zamarza to na kamień w nocy, ale nie o to chodzi. Ja się pytam jak to się dzieje, że jak cały syf się stopi w garażu i zostaną tylko osady soli i innych syfów z drogi, to spowoduje to szybszą korozję, niż gdyby nic się nie stopiło, bo samochód stoi na zewnątrz?
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-11, 21:13   #45
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Ciało stałe jest mniej reaktywne niż roztwór, to raz. W wyższej temp. (w garażu) szybkość reakcji jest większa niż w niższej, to dwa.
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-11, 22:05   #46
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał skylla1 Zobacz post
Ciało stałe jest mniej reaktywne niż roztwór, to raz. W wyższej temp. (w garażu) szybkość reakcji jest większa niż w niższej, to dwa.
To co masz na początku to też jest roztwór, tylko w toku reakcji zaczyna brakować substratu (soli), proces ustaje i zamarza na bryłę. Jak zamarznie to już nie ma co reagować. Tu nawet można się pokusić o to, że w garażu szybciej ustanie reakcja, bo błoto pośniegowe odpadnie, blacha się osuszy, a ewentualnie tocząca się jeszcze reakcja będzie miała miejsce na podłodze garażu.
To teraz pytanie brzmi jaka to reakcja? Czego z czym? Soli z lakierem? I jeżeli soli z lakierem to o ile szybciej dorobię się rdzy garażując samochód? Coś mi się wydaje, że to nie ma realnego przełożenia na warunki rzeczywiste.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-11, 11:42   #47
Jurekmich
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 9
Domyślnie

Mam podobnie ale tylko na styku ze zderzakiem i mniej po obu stronach... Dziwne bo mam drugi samochod 10-letni Fiat Punto i tam zadnej rdzy nie mam a jak czytam ze po kazdej jezdzie ktos myje samochod to smiech mnie ogarnia...
Jurekmich jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-11, 09:27   #48
Gorgo
Turysta
 
Avatar Gorgo
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Gdansk
Postów: 46
Garaż
Domyślnie

maly update:
Ford polska totalnie zlal mnie. Dostalem info, ze odrzucili mi reklamacje bo odrzucili. Probowalem dowiedziec sie co bylo przyczyna ale to zostalo zignorowane. Co ciekawe na prosbe o kontakt to ford europe dostalem informacje ze nie dostane takiej informacji, bo to ford polska jest upowazniona do roztrzygania o tym.

powiem wam, ze czuje sie jak jelen. Ford ma gleboko gdzies klientow i nawet sie nie wysila zeby ten wizerunek zmienic
__________________
---------------------
Gorgo
Gorgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-12-11, 17:52   #49
sebastian437
Turysta
 
Avatar sebastian437
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: LUBUSKIE Skwierzyna
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
FMI powiat międzyrzecki (Międzyrzecz)
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Kolego to że Ford Polska ma podejście kup i sp...j to dawno temu wiedziałem dlatego polecam Ford Germany podejście jak do człowieka sam się kiedyś przekonałem a za drobne naprawy nic nie płaciłem bo to jak stwierdzili reklama dla marki .

Ostatnio edytowane przez sebastian437 ; 20-03-16 o 15:27 Powód: Usuniecie bluzga
sebastian437 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-12, 20:43   #50
loki34
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar loki34
 
Rafał
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Poznan
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
PO Poznań
Postów: 326
Domyślnie

Wczoraj oddalem auto do naprawy i rozmawialem z doradca blacharni w ASO,powiedzial mi za ta gwarancja na blache to pic na wode.Uwzgledniaja wszystkie reklamacje do dwoch lat,tak jak trwa normalna gwarancja,potem koniec,wszystko odrzucaja. Jedyne co mozna wywalczyc przez nastepne lata to jak ruda atauje ranty drzwi i te miejcsa spawow w drzwiach,polecenia odgorne z Ford Polska(ciecie kosztow-kryzys) Mowil ze placac za te przeglady to tak jakby wyrzucalo sie kase do smieci.
loki34 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-12, 17:02   #51
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Ale bzdety...Trochę uporu i wszystko można.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-12, 21:15   #52
marcini
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał loki34 Zobacz post
... powiedzial mi za ta gwarancja na blache to pic na wode.Uwzgledniaja wszystkie reklamacje do dwoch lat,tak jak trwa normalna gwarancja,potem koniec,wszystko odrzucaja. ...
W moim przypadku w zeszlym roku w 4-letnim aucie zrobili wszystko chetnie i bez problemu - moze mialem szczescie? A moze przez ostatnie kilka miesiecy cos sie zmienilo na gorsze.
Wiecej szczegolow podalem tu: http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46275
Inna sprawa, ze po zimie malowane miejsce znow podejrzanie lekko zmienia kolor. Podejrzewam, ze jesli jeszcze nie w tym roku, to w nastepnym ruda pokaze sie w pelnej okazalosci i powroci do stanu sprzed naprawy.
marcini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-12, 18:27   #53
loki34
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar loki34
 
Rafał
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Poznan
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
PO Poznań
Postów: 326
Domyślnie

Mi nie chcieli nawet tego ogniska korozji na klapie bagaznika pod wezykiem spryskiwacza uznac,musialem doplacic za likwidacje tego. Co serwis to inny obyczaj.
loki34 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-12, 19:26   #54
sstefan
Turysta
 
Avatar sstefan
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Przemyśl
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
RP Przemyśl
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał loki34 Zobacz post
Mi nie chcieli nawet tego ogniska korozji na klapie bagaznika pod wezykiem spryskiwacza uznac,musialem doplacic za likwidacje tego. Co serwis to inny obyczaj.
a ile ta przyjemność kosztowała ?
__________________
FORD FOCUS Comfort X
sstefan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-12, 20:50   #55
loki34
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar loki34
 
Rafał
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Poznan
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
PO Poznań
Postów: 326
Domyślnie

Cytat:
Napisał sstefan Zobacz post
a ile ta przyjemność kosztowała ?
Mialem likwidowana szkode wiec lakier juz mieli wymieszany,skasowali mnie 50zl
loki34 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rdza


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
FOCUS 1.8 TDCI rocznik 2004 dziwnie trzesie po odpaleniu SP2LUB Szkody, Naprawy, Porównania 9 17-02-09 19:54
Focus 1 z polskiego salonu - rdza grazynka Serwis i gwarancja 14 07-11-08 13:03
Focus I i rdza biela Inne techniczne 11 14-02-07 23:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u