Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-06-09, 15:44   #1
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie Przerywanie podczas przyspieszania

Witam.

Zauważyłem kilka razy już, że podczas przyspieszania tylko na dwójce z niskich obrotów tj 1200 rpm w górę i mocniejszym przydepnieciu tak na 3/4 gazu przy 1500-1600 rpm lekko przerywa silnik, przerwa trwa ok ćwierć sekundy po czym puszcza lekkiego bączka dymy czarnego. Zdarza się to naprawdę bardzo rzadko!

Wydaje mi się że normalnie zalewa go za bardzo paliwem i silnik przykrztusza się, jeszcze nie zaobserwowałem takiego objawu w żadnym innym dieslu.
Nie jest to jakieś przerwanie żeby rzucało budą albo było to odczuwalne, czuć tylko że silnik szarpnął minimalnie, laik by pewnie nawet nie poczuł

Nie wiem czy jechać z tym do ASO żeby sprawdzili CR...

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 21:36 ]
Dziękuje wszystkim za rady
Z braku pomysłów zacznę tankować gdzie indziej i inne paliwo to zobaczymy co wniesie to do sprawy.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-09, 23:55   #2
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Może przepływomierz
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 09:45   #3
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Zatankowałem na Orlenie, teoretycznie to samo paliwo, ale zobaczymy, jeśli będzie coś nie tak to będę latał do ASO.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 11:41   #4
taternikus
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: wawa
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Komor
Zatankowałem na Orlenie, teoretycznie to samo paliwo, ale zobaczymy, jeśli będzie coś nie tak to będę latał do ASO.
Cytat:
Napisał Komor
Zatankowałem na Orlenie, teoretycznie to samo paliwo, ale zobaczymy, jeśli będzie coś nie tak to będę latał do ASO.
Powiem tak ... miałem to samo. Przy około 2000 obr/min i tylko na 5 biegu silnik na ulamek sekundy lekko sie dlawil po czym przy dalszym zwiekszaniu obrotow/predkosci wszystko bylo OK. Podczas dlawienia nie bylo jednak zadnego dymienia z wydechu. Jak poszukasz na necie, to strasznie dużo uzytkownikow forda z silnikiem tdci ma podobny problem i w zasadzie nikt nie podaje rozwiazania tego. U mnie przestalo to wystepowac jak przestalem tankowac na Neste (wiec moze u Ciebie zmiana paliwa rowniez pomoze). Przejechalem kilka bakow na paliwie V-Power z Shella lub BP ON Ultimate. Co ciekawe pomoglo W tej chwili jezdze znowu na paliwie z Neste (z ciekawosci i pierwszy bak po dlugiej przerwie) i jest rowniez OK, nic nie przerywa. Wydaje mi sie, ze po zalaniu lepszego paliwa przeczyscily sie wtryski/uklad paliwowy/silnik i dlatego problem ustapil, ale oczywiscie pewnosci nie mam. Proponuje wiec Tobie rowniez przegonic swojego forda na kilku bakach lepszego paliwa (nie wiem co tankowales do tej pory). W kazdym razie po pierwszym baku efektow bym sie nie spodziewal (ja chyba musialem przejezdzic 4 pelne).
Jeszcze jedno ... pytalem sie o rozwiazanie tego problemu w ASO Forda w Warszawie. Nie mieli zielonego pojecia co z tym fantem zrobic. Proponowali wymiane softu sterujacego silnik, ale to tak na wszelki wypadek.

Powodzenia
Paweł
taternikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 12:38   #5
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

taternikus, Auto ma teraz przebieg ponad 5600 km, gdzie tu usyfione wtryski ??
Zalewałem od samego początku na Shellu, w tym 2 razy na dwóch różnych orlenach, sieciowych, normalnych.
Raz mi się wydawało że zakopcił lekko, ale później już nie zobaczyłem niczego podobnego.

Wiem że o te wtryski w TDCi niestety trzeba bardzo dbać, bo może je cholera strzelić, no taka uroda :P

Raz na jakiś czas zalewać będę 2 baki pod rząd Vervy albo V-Povera i zobaczymy, póki co od prawie tysiąca kilometrów nic takiego nie wystąpiło. Na na piątym biegu nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło, tylko i wyłącznie dwójka przy niskich obrotach, może to nic złego, po prostu mało efektywna praca, i silnik nie daje rady, do tego słabe paliwo i wszystko jasne.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 12:47   #6
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

ja bym raczej przyczyny szukał gdzieś w kole dwumasowym - na dwójce przy mocnym depnięciu wkręca się dość żwawo na obroty i a masy w kole muszą się przemieścić...
może przy nowym silniku tak jest, że koło musi się "poukładać" i właśnie się skończyło to "układanie"
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 19:07   #7
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
ja bym raczej przyczyny szukał gdzieś w kole dwumasowym - na dwójce przy mocnym depnięciu wkręca się dość żwawo na obroty i a masy w kole muszą się przemieścić...
może przy nowym silniku tak jest, że koło musi się "poukładać" i właśnie się skończyło to "układanie"
Będę informować na bieżąco jak idą postępy
Na początku sprzęgło chodziło tak dziko że można było kangurem jeździć, pierwszy raz spotkałem się z takim czymś że sprzęgło musi się aż tak dotrzeć
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-10, 08:39   #8
marcin/anka
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar marcin/anka
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2007
CB Bydgoszcz
Postów: 93
Domyślnie

u mnie te same objawy co u TATERNIKUS-a,tlko,że na czwórce na ułamek sekundy przerwie.i nie ma znaczenia czy na paliwie z BP,czy marketowym.na szczeście nie często się to zdarza.
__________________
licz zawsze na siebie albo na cud,ale pamiętaj co mówił towarzysz stalin,że cudów nie ma
marcin/anka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-16, 23:34   #9
ciapas
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Ford Focus II ST
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

Witam
ja też mam taki sam problem. Tak jakby na ułamek sekundy silnik stawał poczym jedzie dalej. Efekty chyb atylko na zimnym silniku i nie zawsze. też szukałem rozwiązania...nie znalazłem. FF2 mam niedługo i głównie żona nim jeździ ale ja nie lubie miec takich niespodzianek więc jak coś znajdę to dam znać.
ciapas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-16, 00:45   #10
qwerty112
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Tez mialem to samo w 2.0. Zaslepilem egr i problem jak reka odjal
qwerty112 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-16, 11:48   #11
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Po zrobionych 160 kkm objaw występuje w dalszym ciągu, lecz na tyle rzadko że tylko ten temat mi o nim przypomniał Póki co EGR fabryka, nic nie ruszam bo i po co.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-16, 13:02   #12
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Myślę, że przerywanie/szarpanie w fordach można spokojnie wpisać w zakres TTTM, bo mają to wszystkie, niezależnie jaką cieczą zasilane. Nie wiedziałem co to dopóki nie zacząłem czytać o fordach. Jest to tak powszechne jak krzywiące się tarcze hamulcowe czy obłażący jajcowaty emblemat.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-16, 10:38   #13
ciapas
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Ford Focus II ST
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał weuek Zobacz post
Myślę, że przerywanie/szarpanie w fordach można spokojnie wpisać w zakres TTTM, bo mają to wszystkie, niezależnie jaką cieczą zasilane. Nie wiedziałem co to dopóki nie zacząłem czytać o fordach. Jest to tak powszechne jak krzywiące się tarcze hamulcowe czy obłażący jajcowaty emblemat.
i myślisz że nikt nic na to poradzić nie może a ASO samo nie wie co jest nie tak?? bo jakoś ciężko mi w to uwierzyć. jeśli taki problem występowałby tylko w określonych silnikach to jeszcze jakoś do ogarnięcia jest ale że we wszystkich fordowskich to już dziwne.
ciapas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-16, 14:59   #14
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Poszukaj tematów o przerywaniu/szarpaniu na forum ogólnym forda, to dojdziesz do takiego samego wniosku jak ja. Nie wiem, może nie umieją ERGów projektować.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 21:12   #15
ciapas
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Ford Focus II ST
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

przeszukałem już sporo tematów. dziwi mnie tylko że nie ważne czy EGR oryginalny czy zamiennik i tak efekt będzie taki sam.
ciapas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Brzęczenie podczas przyspieszania tomcioch123 Silnik i skrzynia 1 30-06-15 07:56
[MK1] Wstrząsy podczas przyspieszania Focus OZ Silnik i skrzynia 4 20-10-13 21:21
[MK1] Drgania podczas przyspieszania. kamska Silnik i skrzynia 6 24-02-11 19:02
[MK1] szarpanie podczas przyspieszania cygan42 Elektryka, audio i alarmy 3 01-10-10 18:59
Pływanie podczas przyspieszania rybapila Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 28-03-06 19:07

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u