Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK2

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-06-12, 22:27   #1
gibaldo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
Postów: 72
Domyślnie [MK2] Wymiana filtra kabinowego w 10 minut

Witam wszystkich Forumowiczów

Wymiana filtra kabinowego w autach osobowych z reguły wymaga pewnej gimnastyki, ale to co wymyślili „inżynierowie Forda” woła o pomstę do nieba. Kto, w swej nieskończonej mądrości lub głupocie każe ludziom odkręcać pedał gazu, powinien dostać kopa w … tylny zderzak.

WYMIANA FILTRA BEZ DEMONTAŻU PEDAŁU GAZU !!!

Proponowane rozwiązanie można śmiało i bez litości krytykować, jednak sposób jest skuteczny. Wymiana filtra zajmuje 10 minut, dla wyćwiczonych zapewne jeszcze krócej.


Sporych rozmiarów filtr wystarczy ponacinać w odpowiednich miejscach (pas górny i dolny, do którego są przyklejone żeberka filtra), aby można go było zgiąć dosłownie do 90˚, i „na wyczucie”, ostrożnie wcisnąć kawałek po kawałku na swoje miejsce. Nic się nie gniecie, nie rozrywa, wszystko z wyczuciem, i powoli. Sam filtr po włożeniu do komory „składa się” do właściwej formy. WCISKAĆ NA MIEJSCE POWOLI !

UWAGA
- Nacinać z rozsądkiem, pomiędzy żeberkami,
- Nacięcia w odległości 3-4 żeberek,
- Odpowiednio po obu stronach paska góra-dół (w sumie 4 linie nacięć)
Należy przy tym uważać, aby nie naciąć samych żeberek, zawarty w nich aktywny węgiel mógłby się „wysypać”.

W załączeniu schematy: zdjęć nie robiłem, ponieważ wpadłem na to w trakcie gimnastyki pod deską rozdzielczą ( .. ODKRĘCIĆ PEDAŁ GAZU?? A MOŻE JESZCZE KOŁA ZDJĄĆ?!)

Pozdrawiam
gibaldo

Schematy




Ostatnio edytowane przez gibaldo ; 16-04-13 o 14:15
gibaldo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-12, 08:14   #2
Tadek11
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Tadek11
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie

Przymierzam się właśnie do wymiany tego filtra. Czy ktoś z kolegów już to robił poza autorem tego tematu i może potwierdzić skuteczność tej metody. Rozumiem ,że wyjęcie starego filtra następuję ta samą motodą ?. Czy jego wyjęcie nie sprawia kłopotu.?
Pozdrawiam
Tadek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-12, 15:04   #3
bartoleq
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus C-Max
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2004
Postów: 12
Domyślnie

nie wiem czy jest jakaś róznica miedzy focusem, a c-maxem, ale mi sie udalo ten filtr wyjąc i wsadzić bez zdejmowania pedału, a także nic nie nacinałem. Filtr bardzo pięknie zaginał się w luk. Wyjmowałem oryginalny forda i wsadziłem zamiennik niemiecki. Były raczej dosyć gietkie. Jedyny problem, to plastykowa obudowa deski rozdzielczej pod kierownica, bo trochę blokowała, ale da rade.
bartoleq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-12, 12:02   #4
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Witam
Mogę potwierdzić skuteczność tej metody, dobry pomysł [gibaldo[/b]! Gwoli ścisłości żeby mnie było łatwiej to nacięcia na obu paskach zrobiłem tylko od strony komory silnika (bo tylko w jedną stronę wyginamy filtr). Zaś do miejsca docelowego przecisnąłem go w postaci zwiniętego rulonu, który rozwijając wsuwałem w kieszeń. Problemem było wyciągnąć stary filtr bez odkręcania pedału gazu, gdyż nie miał wtedy owych nacięć i mocno siedział w kieszeni - ale udało się. Teraz kolejna wymiana pójdzie łatwiutko. Jedyne czego się boję to pęknięcie ponacinanych pasków przy wyciąganiu, ale dla ułatwienia sprawy zwęziłem oba paski o 2mm na całej długości po stronie nacięć. Filtr łatwiutko wszedł - więc mam nadzieję że bez oporu się również wyciągnie go.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-14, 02:08   #5
DjLeo
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar DjLeo
 
Łukasz
Zarejestrowany: Mar 2014
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 120
Domyślnie

Dodam od siebie, że demontaż pedału gazu nie jest skomplikowany. Grzechotką z nakładką bez problemu odkręcimy pedał gazu. Ja nie odpinałem nawet wtyczki od gazu. Olałem to, bo nie chciała wyjść. Wystarczyło cały pedał przesunąć pomiędzy sprzęgło, a hamulec. Przewód jest wystarczająco długi i mocny, więc z tym nie ma problemu. A filtr po zgięciu, dokładnie w środku (tworzy się taka klepsydra), można włożyć bez większego problemu, nie wyginając i wykręcając go. Ten patent sam odkryłem po kilku próbach włożenia go. W dodatku ten sposób jest bez szkody dla filtra. Nie trzeba go wyginać i skręcać zbytnio.
DjLeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-14, 10:14   #6
kuken
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2006
Postów: 32
Domyślnie

Potwierdzam skuteczność metody, choć rysunek nie oddaje dostatecznie odległości, bo filtr pomiędzy pedałem gazu a plastikiem obudowy ledwo co się przeciska. Ale powoli idzie go tam upchnąć. Nie wyobrażam sobie odkręcania pedału. Już te 3 śrubki zaślepki filtra dają w kość.
kuken jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana filtra kabinowego C-max ( FFII ) mucha MK2 2 20-05-14 12:58
Wymiana filtra przeciwpyłkowego MK1 w 10 minut profesjonalnie SUPER! artisu MK1 1 24-10-13 12:54
Wymiana filtra kabinowego (+ nie leci woda) Jackiller Inne 51 31-10-11 13:31
[MK1] uszczelka filtra kabinowego belek Inne techniczne 5 24-11-09 00:45
wymiana filtra kabinowego metodą "uproszczoną" - p mark_TDDI Inne techniczne 7 08-04-07 00:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u