Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-06-09, 23:42   #1
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie "Tylko" wtryski, czy "aż" pompa paliwa?

Witam.


Mam dziwną przypadłość. Od jakiegoś czasu na biegu jałowym czuć było delikatne drgania silnika w równych odstępach czasu. Ostatnio po przejechaniu ok 180 km, już pod domem, na "luzie", silnik pracował nierówno jakby miał zaraz zagasną. Poza tym czarny dym przy odpalaniu i przy mocniejszym dodawaniu gazu. Spalanie w normie, zmulony jak zawsze, żadna kontrolka sie nie zaświeciła.
Byłem w dwóch warsztatach w Krakowie.

1. ABC Focus.

Mechanik: "Panie jak sie nie świeci check engine ani nic takiego to my nic nie znajdziemy. Dopiero jak sie zaświeci to Pan przyjedź i bedziemy robić. A że sie dymi to Diesel tak ma, musi większą dawkę ropy podać żeby mieć kopa, więc dymi na czarno. Ewentualnie świece se Pan sprawdź to nie bedzie dymu przy odpalaniu."

2. S&S Piastowska.

Mechanik: Podpiąć pod kompa (150 pln ) i sprawdzić ciśnienie na wtryskach (50 pln) To wtedy będziemy działać. Ale raczej może któryś wtrysk przelewać, i nie podawać wystarczającej dawki paliwa.

Kolega mi polecił speca od wtrysków na Wadowickiej 6a. Stwierdził, że prawdopodobnie zatarły się końcówki na którychś wtryskach. Zaoferował wymianę kompletu końcówek za prawie 1000 pln.

Nie wiem czy od razu jechać do speca od regeneracji wtrysków i darować sobie kompa? Czy wybulić 200 ? A może to jednak świece.

Pomóżcie
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 00:44   #2
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Jeśli masz siłę spróbować sam to zrób domowy test przelewowy. Na forum leży instrukcja jak to zrobić, zaoszczędzisz może te 180 zł (za 20 będziesz musiał kupić strzykawki i wężyki).
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 13:22   #3
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

ja mam podobnie...i koleś poradził mi dolewac mixolu do ropy bo w polsce paliwo jest suche i sie wtryski wieszaja jak on to powiedział...dolałem i jak reka odjoł...równo pracuje,cicho i wogole lepiej... także polecam mixol orlenu... 1 l leczniczo na bak pół profilaktycznie ....
sprubuj i napisz czy pomogło.
pozdro.
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 14:00   #4
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał gebe14
koleś poradził mi dolewac mixolu do ropy bo w polsce paliwo jest suche
w TDCi chyba byłby to wyrok śmierci dla wtrysków
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 18:19   #5
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

hmm...możliwe,ja mam w sumie tddi... u mnie to sie sprawdza
trzeba poczytac na forum
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 21:34   #6
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi. Jutro jadę do speca od wtrysków. Opiszę co i jak po wizycie.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 18:09 ]
Byłem u gościa o wtrysków, ponieważ zrobiłem próbę i przelewało dziwne ilości paliwa. 50,45,55,42. (pomogł dla Artur83 za podpowiedź o strzykawkach). Sprawdził pod lupą i okazało się, że końcówka tylko w jednym wtryskiwaczu jeszcze nadawała się do użycia, więc zdecydowałem o zmianie kompletu co niestety kosztuje u niego 1000pln. Pocieszam się, że w Boshu na Komorowskiego dałbym za to samo 1600 .

Co do miksolu to pan stwierdził, że warto dolewać bo to poprawia "smarność" paliwa, czyli zmniejsza tarcie między metalowymi częściami, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić bo może "zakoksować" końcówki i wtedy . Jutro odbieram auto i zobaczymy czy to coś pomogło.

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 18:29 ]
Niestety okazało się, że wtryski były do wyrzucenia więc kupiłem komplet (regenerowany podobno) zamontowaliśmy w warsztacie i pojawił się problem ze spadkiem mocy. Jedzie jak maluch. Żeby się rozpędzić trzeba depnąć do podłogi i dochodzi tylko do ok. 90 km/h. Przy czym czasem zdarza mu się rozpędzić jak dawniej. Nie wiem o co chodzi. Czy TDDi potrzebuje jakiegoś strojenia wtrysków??W sensie czy sam się przez jakiś czas dostraja?
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-09, 19:15   #7
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

z tego co mi mówiono to w tddi nie trzeba,wkrecasz i ma działać...moze te wtryski sa tez zrypane...
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-09, 19:44   #8
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Czarny dym zniknął, chodzi równo i dużo ciszej niż przedtem tylko z tą mocą ma problem i to też nie zawsze tylko czasami. Musze go sprawdzić gdzieś na pustej drodze i doleje do paliwa jeszcze mixolu, jak się nie poprawi to odsyłam wtryski.
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-09, 20:09   #9
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

moim zdaniem to wtryski... a przedtem moc była tylko drgania itd?
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-09, 10:12   #10
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Tak. Z mocą nie było było problemu, tylko drgania na biegu jałowym no i kopcił na czarno. Mechanik powiedział, że to może być jeszcze kwestia, że te wtryski gdzieś długo leżały i muszą się nasmarować. Możliwe to?
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-09, 18:31   #11
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

moim zdaniem nie..oddaj i nie wiez w cuda
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 09:01   #12
BEREN
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
marzec
2002
CNA powiat nakielski (Nakło nad Notecią)
Postów: 193
Garaż
Domyślnie

Jak się podjął ma działać....
__________________
Rozumiesz to wiesz, ale wiesz to nie znaczy, że rozumiesz.
BEREN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-09, 11:46   #13
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

W kwestii wyjaśnienia tematu bo go zarzuciłem z powodu rozlicznych innych zajęć.

Wtryski, które kupiłem to były pierwsze zgarnięte z allegro wyglądające w miarę dobrze na zdjęciu przynajmniej (wiem, że to naiwniactwo i się w takie rzeczy nie wierzy do końca ale w emocjach byłem bo przeprowadzka i takie inne rzeczy więc auto było potrzebne na już ). Po założeniu działo się to co napisałem wcześniej. Nie pomogły STP na bak ani nawet na pół baku. Więc pojechałem jeszcze raz do gościa który mi sprawdzał te pierwsze i przekładał na allegrowe. Kazałem złożyć z 8 cztery w miarę najlepsze i autko teraz śmiga jak wcześniej. Nie ma nierównej pracy, kop powrócił, został tylko lekki czarny dymek przy odpalaniu ale na to się zaszczepiłem. Co dziwne gość stwierdził, że te allegrowe wcale nie były złe, problemem były zakoksowane rozpylacze i przez to nie dostawał paliwa wystarczającego do rozwinięcia nadświetlnej.

Dzięki za podpowiedzi.
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Różnica pomiędzy "małym" a "dużym" albanzg Elektryka, audio i alarmy 6 25-01-09 19:46
[FFI] wskaźnik paliwa "idzie" poza zakres piomic Elektryka, audio i alarmy 7 06-05-06 11:08

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u