Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 27-08-10, 21:54   #10
olke
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2003
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał skowronndg Zobacz post
Ostatnio też pojawił się u mnie ten problem więc podjechałem do znajomego mechanika sprawdzić "co i jak". U mnie sam mechanizm działa bez oporu. Natomiast silniczek się grzeje. Polecił wymianę silniczka podobno focusy już tak mają Stanowczo odradzam wymiany bezpiecznika na mocniejszy bo można sobie narobić dużego syfu... Czy może ktoś się orientuję jakiego zamiennika można użyć?

Witam,
Nie sądzę abyś znalazł łatwo zamiennik silnika. Mechanizm produkuje BOSCH dla Forda, można poszukać tego silnika w innych produktach BOSCHA dla innych pojazdów lub szukać samego silniczka BOSCH'a. Patrz czy wtyczka taka sama i napięcie pracy (nie 24V). Sprawdź też ramie / dźwignia na silnku ma taki sam wymiar ja oryginał. Jej zmiana spowoduje zmianę zakresu prasy wycieraczek.

Jak sprawdziłeś ze mechanizm chodzi bez oporów? Zdemontowałeś go od silnika? (odłączone łączniki / popychacze?) Jeżeli nie, to wynik takiego testu jest raczej wątpliwy. Silniczki mechanizmów grzeją się podczas pracy jest to normalne. Owszem jeżeli są super gorące to znaczy że coś jest nie tak.

Jeżeli Twój silnik grzeje się to oznacza że ma większy opór do pokonania, który może być spowodowane zacierającymi się /różne nazwy/: ośkami, sworzniami, wałkami w obudowie przegubu. Wiec grzejący silnik może być objawem zacierającego sie mechanizmu.


Demontaż ramion przednich -> ściągacz konieczny, + drobne uderzenia w stopkę, oraz środki penetrujące. Ja ściągałem ramie w pozycji otwartej (tak jak do wymiany pióra). Przy zdejmowaniu lubi 'strzelić' wiec trzeba uważać.

Wybicie zatartego wałka / oski. Przy wybijaniu walka z korpusu, używałem nakrętki na gwincie jako zabezpieczenie. (patent użyty zarówno przy naprawie mechanizmu z przodu jak i z tyłu). Przy drugim przegubie wałek wyciągnąłem przy pomocy ściągacza. Uwaga korpus w którym jest wałek lubi pęknąć, trzeba to robić delikatnie.



Typowe usterki układu czyszczenia szyby przedniej:
* Wolno działające mechanizmy (coraz wolniej) : zatarcie osiek, wałków, wahaczy/ w przegubach. U mnie wyskoczył pierścień zabezpieczający i rozszczelnił się przegub po stronie pasażera-> korozja -> zatarcie.
* nagle przerwa w pracy - wycieraczki nie działają słychać silnik - zeskoczenie łącznika / popychacza z kulki.
* jedna wycieraczka nie pracuje - zeskoczenie łącznika / popychacza z kulki.
* wycieraczki zatrzymują się na środku szyby po wyłączeniu dźwigni wycieraczek - prawdopodobna przyczyna: uszkodzony przekaźnik (można zamienić przekaźnik w tylnej wycieraczki i przetestować czy OK)
* nie leci płyn spryskiwaczy i nie pracują wycieraczki (ale pracują jak się przełączy dźwignie góra dół zaś leci płyn do tyłu) - uszkodzony włącznik spryskiwaczy w dźwigni.



Mam nadzieje, że te klika chaotycznych zdań pomoże w naprawach. Pozdrowienia. olke
__________________
Nie ten ma władzę, kto rządzi, ale ten, kto ma właściwe bity informacji we właściwej pamięci, dostępne we właściwym czasie. Andrzej S. Targowski, "Informatyka - klucz do dobrobytu", PIW, 1971
olke jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
wycieraczki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bezpieczniki Embe Elektryka, audio i alarmy 6 17-03-09 20:23
Palące się bezpieczniki Klima1987 Elektryka, audio i alarmy 20 15-01-09 09:36
Gdzie bezpieczniki Arturek-2 Elektryka, audio i alarmy 2 25-04-08 18:28
bezpieczniki lysy-rob Elektryka, audio i alarmy 10 27-03-08 00:06
Bezpieczniki dla speca od elektryki? eMTe Elektryka, audio i alarmy 1 13-03-07 10:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u