Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-04-12, 15:50   #1
AeSeF
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie Odłączenie immobilizera

Witam,

mam problem do którego ciężko mi w Internecie znaleźć rozwiązanie, a w realu jeszcze gorzej, bo są święta...

Wczoraj w foce zastrajkował alarm - włączał się po naciśnięciu otwartej kłódki na pilocie, po przekręceniu stacyjki w "zapłon" itp, ale z tematem sobie poradziłem, bo koło tabliczki bezpieczników i przekaźników znalazłem przycisk alarmu, po wprowadzeniu kodu dioda nie świeci, a alarm nie działa. Niestety dzisiaj do gry doszedł immo i po wsadzeniu kluczyka [zarówno kluczyk z pilotem jak i matka] diodka nad zegarkiem mruga jak szalona, a zapłon jest odcięty. W związku z tym moje pytanie brzmi czy immo można w jakiś sposób odłączyć ? Chyba, że ktoś z Was ma inną propozycje - chętnie wysłucham i podłubie, bo chodzenie pieszo mi nie odpowiada Dla tych, co rozważaliby alarm dodam, że jest to Clifford Challenger NT ver. C.

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam i życzę wesołych Świąt !
AeSeF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-12, 20:17   #2
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Od tak immo nie da się odłączyć ... Co zablokowało immo?? Ten dokładany alarm?? Nie możesz go na stałe wyłączyć/odłaczyć?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-12, 22:18   #3
AeSeF
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Próbowałem go rozłączyć na dwa sposoby :

- przez kod i guziczek, który znalazłem koło bezpieczników, wprowadziłem kod, alarm się rozbroił, ale dalej blokował immo, potem wyjąłem aku żeby je podładować i dalej to samo, a teraz kod do alarmu nie działa, udaje mi się tylko wprowadzić alarm w tryb serwisowy [dioda świeci non-stop], ale to nie rozwiązało problemu.

- przez odpięcie szarej kostki z trzema wtykami i diodą, bo to jedyne co mi przypomina coś związanego z alarmem i od tego odchodzi przycisk wymieniony wyżej, ale niestety jak to odepnę to alarm dalej działa i zapłon nadal jest odcięty.

Sprawdziłem jeszcze i wydaje mi się, że alarm nie ma swojego zasilania [swoją drogą syrena jest padnięta], bo po odpięciu aku alarm nie działa [diodka nie miga, awaryjne podczas otwarcia drzwi nie świecą].

Propozycje gdzie to ustrojstwo może być podłączone ?
AeSeF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-12, 22:55   #4
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

przy akumulatorze jest podłączone zasilanie alarmu prawdopodobnie
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-12, 20:31   #5
AeSeF
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
przy akumulatorze jest podłączone zasilanie alarmu prawdopodobnie
Nie mogę dojść nigdzie po kabelkach, próbowałem jeszcze opcji z modułem komfortu i odłączeniem centralnego, ale alarm dalej działa. Nie mam już pomysłu jak to ustrojstwo wyłączyć, bo dzisiaj znowu spędziłem 2h na wprowadzaniu kodu i lipa...

E : Dorzucam jeszcze zdjęcia wspomnianej kostki z trzema wtykami, może ktoś wie, albo ma schemat do czego to służy i guziczka do wprowadzania PINu do alamu, który znalazłem urwany w kieszeni drzwi kierowcy.




Ostatnio edytowane przez AeSeF ; 08-04-12 o 20:48
AeSeF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-12, 08:35   #6
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Ten urwany micro switch nie jest przypadkiem od funkcji antynapadu? Samochód coś sygnalizuje światłami, kierunkowskazami?
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-12, 09:56   #7
pokus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał coomac Zobacz post
Ten urwany micro switch nie jest przypadkiem od funkcji antynapadu? Samochód coś sygnalizuje światłami, kierunkowskazami?
to przycisk awaryjny, znajdź dwa kabelki pod które był podpięty-powinny gdzieś ta pod kierownicą wisieć i możesz je zewrzeć na chwile a najlepiej poczytaj instrukcje alarmu.
pokus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-12, 11:05   #8
AeSeF
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał pokus Zobacz post
to przycisk awaryjny, znajdź dwa kabelki pod które był podpięty-powinny gdzieś ta pod kierownicą wisieć i możesz je zewrzeć na chwile a najlepiej poczytaj instrukcje alarmu.
Zgadza się Pokus, to jest przycisk awaryjny, ale jak pisałem wyżej raz udało mi się tylko wstukać PIN i wyłączyć alarm, ale immo dalej trzymał, potem przechodził tylko w tryb serwisowy [dioda świeci ciągle]. Teraz od rana szukam dziury w całym i sprawdzam napięcia i krańcówki, a jak nie to jutro zostaje mi alarmiarz, bo spędziłem Święta z Focusem...
AeSeF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-12, 10:08   #9
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

instrukcja do NT ver. C
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-12, 13:50   #10
roman-v
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Nowy Targ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 92
Domyślnie

Witam.
Najpierw spróbuj odłączyć alarm. Od tej kostki (jest to raczej czujnik wstrząsowy) jeden kabelek idzie do centralki alarmu, musisz rozpruwać taśmę izolacyjną (nie jest chyba fabryczna) i iść po kablu do centralki. Kiedy już znajdziesz centralkę to wypnij z niej kostki.
Tutaj masz instrukcje montażu, nie mam schematu.
http://docs5.chomikuj.pl/288523327,0...d-Focus%5D.pdf
Z tej instrukcji wnioskuję że wystarczy wyjąć wtyczki z centralki i zewrzeć ten podwójny
czarny kabel z wtyczki oznaczonej jako P-5
Znalazłem instrukcje do st-800 PC:
https://docs.google.com/viewer?a=v&q...M2m6h2Gl_ZwQeg
Jest tam na dole podobny schemat , twoja wtyczka P-5 będzie taka jak P-6 w ST-800 PC
Tyle powinno wystarczyć do uruchomienia auta (oczywiście pod warunkiem że reszta jest sprawna)
Powodzenia. Wesołych świąt.
roman-v jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-12, 12:07   #11
AeSeF
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Witam,

dzięki Wam za okazaną pomoc, auto poszło do alarmiarza więc już się robi. Alarm już jest OK, został tylko immo, który się niewiadomo dlaczego rozkodował.

Temat można zamknąć.
AeSeF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] wymiana immobilizera mat1410b Elektryka, audio i alarmy 0 01-02-12 15:00
[MK1] Nie mruga dioda immobilizera. wsktorpeda Elektryka, audio i alarmy 0 21-02-11 19:26
[MK1] Mrugająca kontrolka Immobilizera Blackrazor Elektryka, audio i alarmy 9 21-01-11 14:31
[FFI] myrgająca dioda od immobilizera marekj Elektryka, audio i alarmy 18 14-03-07 16:28
Nie miga dioda od immobilizera... superemeryt Elektryka, audio i alarmy 3 01-08-05 16:08

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u