Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-03-15, 22:31   #1
lapa07
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: May 2012
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie Problem z systemem bez kluczykowym Key Free

Witam,
Kupiłem Focusa z 2006 roku posiada system key free opis dokładny w polskiej instrukcji na str 118. Problem dotyczy blokowania kierownicy po ustawieniu stacyjki w pozycji 0 i w momencie otwarcia drzwi jest sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu komputera zapala się informacja POCIĄG. UCHWYT ABY ZABL. KIER. W instrukcji na stronie 118 napisane jest o ustawieniu wyłącznika w pozycji 0 i wyciągnij o ok 5mm i obróć kierownice by zablokować. Niestety nie rozumiem czy mam wyjąc magazynek czy coś innego z tego gniazda czy całe te gniazdo się wyciąga proszę o pomoc. Po wysunięciu tak zwanego magazynku nazwanego w instrukcji, kierownicy nie da się zablokować a informacja cały czas się zapala na komputerze. Auto się zamyka otwiera tylko kierownica się nie blokuje i za każdym razem przy otwarciu drzwi jest sygnał dźwiękowy i informacja POCIĄG. UCHWYT ABY ZABL. KIER. Może ktoś posiada taki system bo w serwisie forda w Polsce to nawet nie wiedzieli, że coś takiego było w focusie z 2006 roku i mówili tam musi być przycisk przy skrzyni biegów start stop Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez lapa07 ; 12-03-15 o 16:55
lapa07 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-15, 09:42   #2
lapa07
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: May 2012
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie

Witam,
Temat zamknięty wczoraj byłem u fachowca z forum forda.
Trzeba mocno pociągnąć ten plastik cały, nie wyciągamy tylko tego magazynku gdzie instaluje się grot to ma być cały czas wsunięte na stałe i używamy tylko w przypadku gdy nam padnie bateria w pilocie. A więc płynnym ruchem przekręcam stacyjkę do pozycji 0 i w momencie przekręcania ciągniemy w prawo w stronę pasażera i wyskakuje następnie wystarczy ruszyć kierownicą by zablokować, kolejno by odblokować wciskam stacyjkę i wciskamy sprzęgło i kierownica po wciśnięciu sprzęgła automatycznie się odblokowuj i można odpalać. Po zablokowaniu kierownicy już nie ma sygnału dźwiękowego i dodatkowo miałem problem z odpalaniem okazało się, że była słaba bateria w pilocie i samochód kręcił ale immobilizer blokował. Wyskoczył taki błąd podczas sprawdzenia na kompie słaba bateria w pilocie, niestety ta informacja nie pojawiała mi się na komputerze pokładowym ponieważ wcześniej nie potrafiłem zblokować kierownicy i komputer za każdym razem jak wsiadałem czy wysiadałem pokazywał by wyjąć stacyjkę i zablokować kierownicę w momencie zablokowania prawidłowo kierownicy kiedy wsiadałem od razu pojawiła się informacja o rozładowanej baterii. Polecam fachowca z forum forda Pan ze Stargardu Szczecińskiego dodatkowo sprawdził mi czy mam jakieś błędy, uruchomił chwilowe spalanie plus włączył automatyczne ryglowanie drzwi po przekroczeniu danej prędkości. Gdyby ktoś był zainteresowany udostępnię kontakt.
Temat zakończony.
lapa07 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u