Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-09-10, 00:13   #1
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Question Światła do jazdy dziennej

witam na wstępie usprawiedliwiam się iż szukałem lecz nic nie znalazłem. Otóż zakupiłem
światła do jazdy dziennej z modułem. Żeby poprawnie pracowały powinienem jeden z przewodów podłączyć do źródła zasilania pojawiającego się po zapłonie. Nie chce przebijać się przez ściankę grodziową,szukam czegoś bezpośrednio pod maską. Myślałem o skrzynce bezpieczników lecz czy to dobry pomysł. Silnik to 1.8 Tddi. Z góry dziękuje o odpowiedź.
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 10:31   #2
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

podłącz sobie pod postojówki, bo jak bedziesz chcial kiedyś coś robić na włączonym zapłonie to swiatła Ci sie beda palic nie potrzebnie
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 16:47   #3
wacha
Turysta
 
Avatar wacha
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

Pewnie koledze chodzi o takie światła kture mają wbudowany moduł jak włącza sie zapłon to światełka świecą a jak postojówki albo mijania to światełka do jazdy dziennej gasną?
wacha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 17:31   #4
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

mam tak że jak podłącze + do + i - do - akumulator i trzeci do postojówki to światełka mi świeca te do jazdy dziennej(bez zapłonu) natomiast jak włączę postojówki to one gasną. Dlatego potrzebuję się podczepić pod zapłon. Tylko szczerze to nie mam zielonego pojęcia gdzie znaleść owy punkt bezpośrednio pod maską. Ma ktoś jakieś propozycje???
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 18:46   #5
wacha
Turysta
 
Avatar wacha
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

To podłącz se pod kturyś kabelek prowedzący do wycieraczek nie pamiętam jaki kolor ale w jednym z tych kabli jest prąd po włączeniu zapłonu ja mam tak u siebje i działa bez zarzutu.
wacha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 21:55   #6
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

ok spróbuje i zobaczymy co z tego wyjdzie. mam nadzieje ze za duzo to nie bede musial przy tym sie męczyc
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-10, 00:05   #7
shapyr
Turysta
 
Avatar shapyr
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: WA
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 182
Domyślnie

Ja wziąłem plus po zapłonie spod diody znajdującej się w skrzynce bezpieczników pod maską. Za światła dzienne robią u mnie światła mijania (wykorzystałem instalację do świateł skandynawskich) z tym, że zrobiłem układ który zapala światła dopiero po włączeniu silnika.
__________________

Ostatnio edytowane przez shapyr ; 23-09-10 o 00:09
shapyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-10, 16:38   #8
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

z diody w skrzynce bezpieczników??? hmm jeszcze jej nie rozkręcałem lecz jak znajdę chwilkę wolnego czasu to się tym zajmę uważam że lepiej ta skrzynka bezpieczników niż kabel od wycieraczek. wiesz shapyr zaciekawił mnie ten twój układ że światełka zapalają się nie po zapłonie lecz po starcie silnika. mógłbyś mi przesłać jakiś schemacik jak tam byś go czasami znalazł??? byłbym wdzięczny co do świateł skandynawskich to faktycznie dobry pomysł lecz ja niestety nie mam owej instalacji i muszę inaczej pokombinować...
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-10, 23:20   #9
shapyr
Turysta
 
Avatar shapyr
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: WA
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 182
Domyślnie

Zastosowałem układ tyrystorowy - link do schematu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9544ae91b.html. Zasilanie układu wzięte jest sprzed diody D1 (+ po zapłonie), a minus jest na przewodzie idącym do żarówki świateł pozycyjnych. Wyjścia prądowe przekaźnika wpięte są w styki gniazda przekaźnika świateł skandynawskich. Wzrost napięcia po włączeniu silnika powoduje zadziałanie przekaźnika i włączają się tylko światła mijania (bez pozycji tyłu, podświetlenia licznika itp.) Włączenie świateł pozycyjnych powoduje podanie +12V na masę układu, a tym samym na zasilaniu układu wyrównują się potencjały i wtedy układ przestaje działać,przekaźnik otwiera się i gasną żarówki świateł mijania.
__________________
shapyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Lampy do jazdy dziennej LED damo_2008 Tuning Optyczny 357 10-05-14 00:07
Światła do jazdy dziennej (DADRL Daytime Running Lights) WMB Elektryka, audio i alarmy 40 06-10-10 19:42
[MK1] Zniszczone światła/ słabe światła - prosty sposób na naprawe POLEROWANIE ŚWIATEŁ Leogang Elektryka, audio i alarmy 8 07-12-09 13:26
[FFI] Gasnące światła podczas jazdy r2d2 Elektryka, audio i alarmy 2 05-06-09 14:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u