Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 13-03-06, 10:19   #1
TLo
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar TLo
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: KROSNO
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
RK Krosno
Postów: 84
Domyślnie Pochwalę się! Zamontowałem sobie zestaw głośnomówiący :)

Używam archaicznego telefonu Nokia 7110, jestem tradycjonalistą i nie zamierzam go wymieniać na jakiś inny, zatem CARK 91 wydawał mi się dobrym wyborem. Do zestawu tego Nokia produkuje ponadto przejściówki do nowszych modeli swoich telefenów, zatem można go długo użytkować.
Samochód mam jeszcze na gwarancji, więc montaż robiło ASO w Krośnie - trafiłem na wyjątkowo sensownego, myślącego i doświadczonego elektryka (pozdrawiam!).
Miałem najpierw pomysł zawieszenia uchwytu na dwóch otworkach montażowych od radia 6000, ale nie wydawało mi się to solidnym sposobem. Elektryk z ASO namówił mnie na gotową blachę firmowaną przez Forda, która robiona jest co prawda z myślą o Mondeo (24 zł), ale po niewielkich modyfikacjach dała się wygiąć i dwoma śrubami przykręcić do konsoli, po uprzednim wyjęciu radia i tego plastku, który jest wokół radia. Blacha montażowa mieści się idealnie w szczelinie pomiędzy plastikami konsoli, jest pomalowana na czarno lakierem młoteczkowym, nie stanowi więc jakiegoś dramatycznego zgrzytu estetycznego we wnętrzu.
Wygląda to tak:



Lepiej widać szczegóły na zbliżeniach:





Dwa kabelki od uchytu schodzą sobie do szczeliny wzdłuż klapy schowka i w niczym mi nie przeszkadzają:



Centralka sterująca zestawem głośnomówiącym poszła sobie do środka konsoli - jest tam miejsca aż nadto. Firmowy zestaw Nokii CARK 91 zmodyfikowałem poprzez użycie dodatkowej wiązki kabli do radia 6000CD, którą kupiłem pod linkiem: http://www.lexpol.it.pl/oferta.doc (MODUŁ 2 do CARK 91 FORD Focus do radia FORD mute). Ułatwia ta wiązka montaż całości niepomiernie, bowiem sprowadza się to wszystko do powciskania wtyczek w gniazdka i po sprawie. Mój elektryk był wniebowzięty
Od strony wnętrza wygląda to tak:



Kolejna kwestia to antena zewnętrzna do telefonu - wykorzystałem tu gotowy produkt, który kupiłem na Allegro:





Antena ta jest dwuczęściowa - jedną część nakleja się na szybę z zewnątrz, zaś drugą od spodu. Gadają sobie drogą indukcji elektrycznej (jestem humanistą, więc sorry, jeśli bredzę...)



To tyle... Jeśli ktoś chce sobie ściągnąć wszystkie zdjęcia, do tego w lepszej rozdzielczości, to zapraszam pod link:
http://www.raf-bit.rnjsa.com.pl/soft/gsm.zip (9MB).

Na koniec zostawiam kompletną bzdurkę, ale bardzo użyteczną i tanią. Chodzi o futerał na okulary, produkowany przez Opla do jego modeli samochodów:



Kosztuje toto 24 zł, jest do nabycia w serwisach Opla, montaż jest banalny - dwie śrubki na wylot do tapicerki. Albo na tym, albo na drugim forum focusowym była już o tym futerale mowa. Lubię takie gadżety, bowiem w odróżnieniu od np. białych kierunkowskazów - podnoszą mi funkcjonalność samochodu i czynią jego używanie przyjemniejszym.
Zapomniałem o mikrofonie do zestawu głośnomówiącego - widać go trochę na focie futerału na okulary - przylepiony jest do szyby przedniej, u góry, na tym zakratkowanym i zamalowanym na czarno polu za lusterkiem. Przychodząca rozmowa sygnalizowana jest dzwonkiem telefonu, następnie ściszane jest radio lub CD, rozmowa jest automatycznie odbierana przez telefon i słyszą dzwoniącego w głośnikach na drzwiach. Mikrofon mam nad głową, więc bez zdejmowania ręki z biegów mogę rozmawiać Miły bajer... Poza tym - pięknie i szybko doładowuje baterię w telefonie
Pozdrawiam wszystkich!
__________________
TLo
FF TDCi 100
TLo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Tani samochodowy zestaw głośnomówiący adi1222 Elektryka, audio i alarmy 16 30-11-14 19:48
Pochwale się! Zamontowałem sobie CB :) TLo Elektryka, audio i alarmy 19 10-11-08 06:58
Zestaw głośnomówiący i 6000CD lkarnas Elektryka, audio i alarmy 3 28-10-07 20:11
[FFI] Zamontowałem halogeny we Foce CAr Elektryka, audio i alarmy 9 01-05-07 20:18
Zestaw głośnomówiący do FII kuba1961 Elektryka, audio i alarmy 3 23-02-07 13:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u