Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-01-12, 18:55   #1
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Question Diagnostyka w ASO a w zwykłym warsztacie.

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Focusa 1.6 z 2004 roku. Mam kilka problemów, które mam nadzieję są łatwe do rozwiązania min. problemy z odpalaniem auta na ciepłym i zimnym silniku, ale moje pytanie brzmi: czy w ASO Forda dysponują inną wersją (lepszą) oprogramowania diagnostycznego niż mechanik w zwykłym nieautoryzowanym warsztacie? U tego drugiego komputer nie wykazuje żadnych błędów a nie chciałbym pakować pieniędzy na wymianę wszystkich części po kolei, żeby znaleźć jakąś banalną usterkę. Czy w ASO używają innego bardziej szczegółowego oprogramowania?

Z góry dzięki za odp.
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-12, 18:58   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Do zczytania błędów nie ma w zasadzie różnicy.

Napewno to samo się zczyta kablem za 50zł co WDSem za 20kpln jeżeli chpodzi o błędy silnika.

ABS i poduszki - też sie od biedy da kablem.

W zwykłym warsztatacie albo będą mieli chiński interfejs, albo jakiegoś KTSa.

Myślę że więcej się nie dowiesz w ASO.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-12, 20:13   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

a skad pomysl ze do diagnozy takich problemow jest w ogole potrzebny/przydatny komp? znajdz dobrego mechanika, to zawsze podstawa - on juz w ramach potrzeby wysle Cie na komputer albo poradzi sobie sam
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-12, 23:38   #4
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Domyślnie

Dzięki za szybki odzew. Chodzi o to, że mechanik rozkłada ręce i nie wie co może być przyczyną złego odpalania auta. Podmienił aku bo mój wg. miernika nadaje się do wymiany i nic się nie zmieniło. Świeczki nowe ,rozrząd zmieniony, krokowiec i przepustnica czyszczone itd. Podłączał auto pod kompa i nie ma błędów. Sam podsuwam mu pomysły, że może czujnik temperatury lub położenia wałka rozrządu ale chyba nie jest do końca w temacie bo mówi, że objawy powinny być inne. Jakie? Nie wiem! Nie chce porady co mogę wymienić a co nie bo są inne posty na ten temat, ale chciałem się dowiedzieć czy może w ASO komputer pokazałby konkretną usterkę. No ale chyba nie ma co tracić nerwów i pieniędzy. Spróbuje się poradzić innego mechanika. Dzięki za odp.

Pozdrawiam
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 10:49   #5
qlusior16
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 30
Domyślnie

Ja byłem kilka dni temu "na kompie" w stacji diagnostycznej i goście mówili mi ze nie maja ekstra kompa od forda a zczytali tez bardzo duzo min. odczyty IAT, i bodajze temp głowicy która w moim przyadku rzekomo ma 150C a IAT wskazywał -40 w warsztacie Ale morał z tego taki że da rade a kosztowało mnie to 70 zł, kiedys inny mechanik zczytywał mi tez z kompa prace turbiny, cisnienie itp na czego podstawi wnioskował prace zaworu waste gate i tez nie mial ekstra fordowskiego kompa i 5 dyszek skasował za to.
qlusior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 11:02   #6
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Domyślnie

No nie wiem sam. Zacznę od wymiany akumulatora skoro mój już jest taki słaby. Jak się nie zmieni to podpytam innego mechanika bo do ASO raczej nie będę jechał. Zawsze znajdują coś co wg. nich można a nawet trzeba wymienić. W ostateczności będę wymieniał wszystkie czujniki po kolei aż sam dojdę
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 14:35   #7
siw-y
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar siw-y
 
Piotr
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Śl
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1998
SPI Piekary Śląskie
Postów: 6 776
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubala666 Zobacz post
No nie wiem sam. Zacznę od wymiany akumulatora skoro mój już jest taki słaby. Jak się nie zmieni to podpytam innego mechanika bo do ASO raczej nie będę jechał. Zawsze znajdują coś co wg. nich można a nawet trzeba wymienić. W ostateczności będę wymieniał wszystkie czujniki po kolei aż sam dojdę
Do ASO nie pojade ale bede wymienial czujniki jak leci ?? gdzie w tym logika?? wymieniac dla idei wymieniania ale do ASO nie dac auta do naprawy bo beda wymieniac co popadnie, rece mi opadly, sory za szczera odpowiedz
__________________
kliknij ----->
KARTY PAMIĘCI, MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH

siw-y jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 11:44   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

masz problemy z odpalaniem, wiesz ze masz slabego aku i myslisz o uszkodzonych czujnikach?! zacznij od aku (tylko duze i porzadne!) i innych podstaw i pewnie do czujnikow nawet nie dojrzesz
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 19:09   #9
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Domyślnie

Siw-y nie wyczułeś w mojej wypowiedzi lekkiej autoironii. Oczywiście zdrowy rozsądek mówi mi, żeby autem zajął się ktoś z konkretną wiedzą a nie jakiś naciągacz, który wymienia wszystko co popadnie i czego wcale nie trzeba wymieniać. Tak jak pisałem wcześniej zacznę od wymiany baterii a później oddam auto w ręce "specjalisty".
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 20:01   #10
siw-y
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar siw-y
 
Piotr
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Śl
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1998
SPI Piekary Śląskie
Postów: 6 776
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubala666 Zobacz post
Siw-y nie wyczułeś w mojej wypowiedzi lekkiej autoironii. Oczywiście zdrowy rozsądek mówi mi, żeby autem zajął się ktoś z konkretną wiedzą a nie jakiś naciągacz, który wymienia wszystko co popadnie i czego wcale nie trzeba wymieniać. Tak jak pisałem wcześniej zacznę od wymiany baterii a później oddam auto w ręce "specjalisty".
no to co innego nie skumałem
__________________
kliknij ----->
KARTY PAMIĘCI, MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH

siw-y jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 20:28   #11
Koniu
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Koniu
 
Piotrek
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa Bielany
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
WD Warszawa Bielany
Postów: 452
Garaż
Domyślnie

Diagnostyka silnika i interpretacja wynikow dwie rozne sprawy. IDs nie tylko odczyt kasowanie kodow ale i podpowiada co moze byc uszkodzone i przeprowadza dodadkowe testy np zaworu Egr
__________________
www.celticglasgow.ovh.org/Hutnik/button3.gif
Koniu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 22:23   #12
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Domyślnie

No właśnie mechanik skasował błędy i powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Może nie przyjrzał się dokładnie jakie to błędy. No nic, nie ma co gdybać póki nie zmienię baterii. . Albo podładuję chociaż i będę wiedział, że problem jest związany z akumulatorem. Chociaż podpinał swój i problem nadal występował. Być może też miał za słaby?!

Dzięki.
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-12, 08:34   #13
siw-y
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar siw-y
 
Piotr
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Śl
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1998
SPI Piekary Śląskie
Postów: 6 776
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubala666 Zobacz post
No właśnie mechanik skasował błędy i powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Może nie przyjrzał się dokładnie jakie to błędy. No nic, nie ma co gdybać póki nie zmienię baterii. . Albo podładuję chociaż i będę wiedział, że problem jest związany z akumulatorem. Chociaż podpinał swój i problem nadal występował. Być może też miał za słaby?!

Dzięki.
Jedz do kumatego mechanika to ci opanuje ten problem, a co do aku jak podpinal do swojego i nic to nie dalo, to naladuj najpierw swoj a nie wymieniaj moze sie go uda uratowac, do odpalenia silnika 1.6 nie potrzeba niewiadomo jakiego mocnego aku.
__________________
kliknij ----->
KARTY PAMIĘCI, MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH

siw-y jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-12, 10:38   #14
Jaromir
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Jaromir
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
NO Olsztyn
Postów: 326
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubala666 Zobacz post
No właśnie mechanik skasował błędy i powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Może nie przyjrzał się dokładnie jakie to błędy. No nic, nie ma co gdybać póki nie zmienię baterii. . Albo podładuję chociaż i będę wiedział, że problem jest związany z akumulatorem. Chociaż podpinał swój i problem nadal występował. Być może też miał za słaby?!

Dzięki.
Jesteś z grupy Warmińsko-Mazurskiej?! Jesteś!
Zajrzyj na nasze podforum...
Wskazaliśmy tam polecane i sprawdzone warsztaty.
__________________
http://szczupak.org/
Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, ze wszyscy miewamy czasami wątpliwości.
Świeca zapłonowa przyświeca drogę tłokowi żeby nie przypier... w głowicę!
Give me fuel, Give me fire, Give me that which I desire
Jaromir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-12, 20:29   #15
Kubala666
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 18
Domyślnie

Witam ponownie.

A więc ponownie sprawdziłem działanie akumulatora miernikiem i wartości pokazały 12,5 V, przy włączonym silniku ładowanie w granicach 14 V. Myślę, że raczej te wartości nie kwalifikują akumulatora do wymiany. I jedna uwaga: w czasie mrozów ten kto zazwyczaj ma problemy z akumulatorem, ma trudności z uruchomieniem silnika natomiast w moim przypadku jest odwrotnie. Przy 15 stopniowym mrozie auto odpala prawie "od kopa", a po nocy w garażu dusi się i kaszle. Więc domyślam się, że problem związany jest z wilgotnością powietrza?

Jaromir - wiem o tym gościu na ul. AK ale czekam aż odbije się trochę finansowo, bo zima dała też ostro mojemu portfelowi

Pozdr
Kubala666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z pompą...Focus 2 miesiace w warsztacie, Pomocy ! krzyzak Silnik i skrzynia 13 27-09-10 17:17
Co ile serwis Foczki. Czyli co jak często jesteście w serwisie/warsztacie? Sebastian_TM Serwis i gwarancja 0 25-04-10 22:48
Problemy po wizycie w warsztacie OzyrysLX Silnik i skrzynia 2 13-04-08 22:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u