Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-11-08, 14:39   #1
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie [FFI & FFII] Kit Valeo zamiast dwumasy

Wątek dla właścicieli kopciuchów TDCi Przed chwilą dostałem oczekiwany kit Valeo, dzięki któremu pozbędziemy się raz na zawsze problemów z nieszczęsną dwumasówką W zestawie jest zwykłe, jednomasowe koło zamachowe, sprzęgło, docisk no i oczywiście śrubki. Na dniach będzie to montowane w aucie więc wtedy zdam relacje jak się to wszystko zachowuje. Teoretycznie rolę dwumasy przejmuje tu sprzęgło które jest inaczej skonstruowane (później dorzucę zdjęcia) i ono ma za zadanie niwelować drgania przenoszone z silnika.
A może ktoś z Was już to ma i się nie pochwalił





__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 15:48   #2
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

ciekawe ciekawe , zapodaj fotki jak najszybciej i swoja drogą będziesz się musiał dzilić wrażeniami po zainstalowaniu
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 17:02   #3
thermalfake
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar thermalfake
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: jestem z miasta to widać słychać i czuć
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
grudzień
2016
SB Bielsko-Biała
Postów: 477
Garaż
Domyślnie

grzybek prekorsor
napisz ile będzie Cię kosztować ta zabawa, ja planuję wymianę już niebawem
__________________
Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niż u kobiety.
thermalfake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 17:07   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

mnie bardziej ciekawi jaka bedzie trwalosc tego sprzegla - w sensie o ile czesciej trzeba bedzie je wymianiac... ale tak czy inaczej sadze ze finansowo sie oplaci...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 17:41   #5
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
mnie bardziej ciekawi jaka bedzie trwalosc tego sprzegla - w sensie o ile czesciej trzeba bedzie je wymianiac... ale tak czy inaczej sadze ze finansowo sie oplaci...
Przecież w TDDI nie ma dwumasowego i wcale nie pada częściej z tego powodu, a raczej żadziej.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 17:46   #6
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Arturek,

Ale w tym zestawie Grzybka sprzęgło niweluje drgania zamiast dwumasy i chodzi oto czy przypadkiem to nie spowoduje krótszej jego żywotności.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 17:48   #7
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Założę sie, że tarcza ma sprężynki, których orginalna tarcza do TDCI nie posiada
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 18:20   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Rasta, dokładnie Sprzęgło jest ze sprężynkami.
Co do żywotności to się przekonamy, teoretycznie ma być lepiej a w praktyce się okaże. Wymienione będzie w przyszłym tygodniu i wtedy zdam relację jak to się sprawuje. Przydał by się ktoś ze sprawną dwumasą wtedy porównanie było by najlepsze bo ja już nie pamiętam jak się jeździło na sprawnej Zdjęcia wrzucę jutro bo zostawiłem w domu "blutufa". A odnośnie kosztów - cena identyczna jak zestawu dwumasa+sprzęgło, a z racji kosztów i nakładu pracy chyba 90% osób wymienia od razu sprzęgło więc wychodzi na to samo.
Jak to się mówi kto nie ryzykuje ten nie żyje
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 18:31   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek
Przecież w TDDI nie ma dwumasowego
ale tddi to 90KM i niski moment... co innego tdci, szczegolnie 115KM
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 19:17   #10
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
ale tddi to 90KM i niski moment... co innego tdci, szczegolnie 115KM
A co ma piernik do wiatraka, wytrzymałść może być nawet dużo lepsza od dwumasy. Jedynie komfort może się pogroszyć, będzie można odczuć bardziej wibracje silnika.

Przykladowo podczas dłubania silnika w TDI, jak się idzie w grubsze moce to zmiana dwumasy na jednomasę jest podstawową modyfikacją.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 19:20   #11
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
Przed chwilą dostałem oczekiwany kit Valeo, dzięki któremu pozbędziemy się raz na zawsze problemów z nieszczęsną dwumasówką
oglądałem ostatnio to na Allegro ale zastanawia mnie czy skrzynia na tym nie ucierpi .............
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 19:42   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
wytrzymałść może być nawet dużo lepsza od dwumasy
moze byc... nie mowie ze nie, tylko ze to jest jedna z kwestii do sprawdzenia
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 22:46   #13
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie

Czy tematem rozważań jest to:
http://www.allegro.pl/item473694476_..._1_8_tdci.html

Ja ostatnio oglądałem moją dwumasę i nie wyglądało że ma jakieś luzy, ale i tak przy odpalaniu na ciepłu lubi coś załomotać, także w przyszłości chyba tez na takie coś bym się decydował

Powodzenia pionierowi życzę
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 23:07   #14
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

majk233, to jest taki zestawik. Co do luzów to właśnie ja się przekonałem, że luz obwodowy to nie wszystko. Było koło 4-4,5cm a napier**** jak głupie na ciepło.
Cytat:
Napisał XymoX
zastanawia mnie czy skrzynia na tym nie ucierpi
W tym celu właśnie są te sprężynki na sprzęgle i ono działa za dwumasę. Pewnie zrobili by zwykłe, ale nawet Zbychu powiedział, że wszystko na sztywno w Foce powoduje przymusowe kupno skrzyni po kilku kkm
Cytat:
Napisał majk233
Powodzenia pionierowi życzę
Dzięki
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 00:01   #15
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie

A wszystko przez to że samochody teraz robione są tak, żeby można było zarobić na ich serwisowaniu.

Przecież 10 lat temu diesel klepał jeszcze bardziej niż teraz, a skrzynie wytrzymywały miliony km.

Moim zdaniem skrzynia spokojnie wytrzymałaby by bez dwumasy, jedynym problemem byłyby większe wibracje w kabinie samochodu.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, z niecierpliwością czekam na wrażenia po zamontowaniu tego "wynalazku"

Pozdro
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 00:05   #16
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
moze byc... nie mowie ze nie, tylko ze to jest jedna z kwestii do sprawdzenia
To juz dawno sprawdzono, dlatego pakują to jako upgrade przy podnoszeniu mocy, bo więcej znosi - oczywiście kosztem "komfortu".

[ Dodano: Pon 17 Lis, 2008 23:07 ]
Cytat:
Napisał majk233
Zobaczymy co z tego wyjdzie, z niecierpliwością czekam na wrażenia po zamontowaniu tego "wynalazku"
Jaki tam wynalzaek - stare to i proste w budowie jak cep.


Ja na przykład jaku upgrade, jak padnie mi obecne sprzęgło pakuję tarczę od TDCI, ciekawe czy ktoś zgadnie czemu
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 00:13   #17
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie

Nie no mówiąc "wynalazek" miałem na myśli że do TDCi nie było wcześniej takiego zestawu.
Dobrze wiem że to trwalsze i prostsze rozwiązanie.
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 01:27   #18
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
jak padnie mi obecne sprzęgło pakuję tarczę od TDCI, ciekawe czy ktoś zgadnie czemu
bo była robiona jako seria pod 350Nm??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 09:42   #19
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Też obstawiam że wytrzyma duży moment. Swoją drogą ostatnio gdzieś czytałem że ponoć MTX-75 jest zaprojektowana do 340-350NM.
majk233, jak chcesz to możesz ryzykować. IMO gdyby wytrzymała to by nie robili takiego g**** tylko zwykłe sprzęgło. Poza tym tak jak napisałem wcześniej - Zbych mówił, że sprawdzał to organoleptycznie w jakiejś Foce i skrzynia poszła w pi*du. Dodał że na sztywno to można tylko Tranzystory robić. Komu jak komu ale jemu chyba można zaufać
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 10:38   #20
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Co wy za głupoty pitolice, skrzynia nie ma nic do tego. W jednomasowym kole zamachowym nie ma sie co popsuć, trwalośc własciwie na zaś bo ja sama nazwa mówi jest to jednolity element. A tarcza sprzegła się zużywa ale to jest chyba naturalne, i jej trwałośc uzalezniona jest od naszego stylu jazdy. MTX-75 w 2.0 nie ma dwumasy i sie jakoś nei psuje, a znosi spkojne moment >400 Nm.

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 09:39 ]
Cytat:
Napisał gRuHa
bo była robiona jako seria pod 350Nm??
Tarcza nie ma nic do tego, ważny jest docisk. Po kupnie tarczy odrazu orginalne okładziny uot bo są do dupy i trza zapodać jakieś porządne.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 16:18   #21
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
Co wy za głupoty pitolice, skrzynia nie ma nic do tego
Nie do końca - to jest wypowiedź przytoczona z forum Masters'a, napisana przez Bogumiła z warsztatu Bodex w Nowej Wsi - Rasta powinieneś kojarzyć gościa, sporo ludzi do niego jeździ z VAG'ami.

Cytat:
Ostatnimi czasy, wiele pisze się i mówi o nowych konstrukcjach sprzęgieł oraz kołach dwumasowych. Wiele pytań dotyczy sposobu zminimalizowania kosztów przy wymianie tych elementów. Co bardziej zapobiegliwi pytają wprost o możliwość zastąpienia skomplikowanego i kosztownego mechanizmu, starym wypróbowanym kołem zamachowym ze zwykłym sprzęgłem.
W tym miejscu należy wspomnieć czemu ma służyć owe koło i po jakie licho wpakowano je właśnie do Waszego auta?
Trzeba zacząć od konstrukcji piasty w konwencjonalnej tarczy sprzęgła. Obwodowo ułożone sprężyny o zróżnicowanych strzałkach ugięcia, stanowią tłumik drgań skrętnych.

Te najsłabsze sprężyny odpowiedzialne są za zminimalizowanie przenoszenia się drgań z wału korbowego na wałki i koła skrzyni biegów. Trzeba pamiętać, że silnik czterocylindrowy nie grzeszy równomiernością biegu na wolnych obrotach, dlatego wyposażono go w potężne koło zamachowe, a z przodu silnika w metalowo-gumowy tłumik drgań. W takt powstających na wolnych obrotach sinusoidalnych drgań gruchocze skrzynia biegów, a wałki z kołami zębatymi przyśpieszają i zwalniają w takt następujących po sobie zapłonów.(w 4-cylindrowym co 180 st.). W miarę narastania momentu obrotowego uginają się te grubsze sprężyny, a w ekstremalnych przypadkach dochodzi do maksymalnego zgniecenia sprężyn i zblokowania układu tłumiącego. (n.p:"strzał ze sprzęgła") Ponad to przy ciągłej pogoni za wzrostem momentu obrotowego, nadmiernie rozbudowany obwodowy tłumik drgań posiadałby nazbyt dużą masę, co w efekcie pogarszałoby warunki synchronizacji podczas przełączania biegów.(duża masa wirująca na wałku sprzęgłowym).
A zatem, przeniesienie omawianego tłumika z tarczy sprzęgła do koła zamachowego niesie za sobą ograniczenie jej masy i zmianę konstrukcji piasty, Duży stopień tłumienia drgań (zminimalizowanie hałaśliwości mechanizmów), płynne przenoszenie narastającego momentu obrotowego przy gwałtownym przyśpieszaniu i wyeliminowanie "telepania" jednostką napędową na wolnych obrotach, to kolejne zalety tej konstrukcji.

Zapewne jest to zabawka droga, ale bardzo skuteczna w działaniu. Kto nie wierzy, niech wsiądzie do starego "zetora" i wykona kilka gwałtownych przyśpieszeń i hamowań silnikiem. Różnica jest natychmiast wyczuwalna.
Ale powracając do naszego kosztownego koła dwumasowego. Czy można je zastąpić starym jednomasowym kołem zamachowym? Odpowiedź brzmi: nie!
(inna masa, średnica i rozstaw śrub powinny skutecznie odstraszyć amatorów drobnych przeróbek) To koło i jego wewnętrzny tłumik drgań, jest obliczone na przeniesienie momentu fabrycznego (wiadomo, że zawsze jest jakiś zapas). Jednak przy ostrym wirusie i ciągłym wgniataniu pedału do deski, na długo ono nie starczy.

Podobnie jest z tarczą sprzęgła. Ona też z uwagi na ograniczoną strzałkę ugięcia sprężyny centralnej i pola powierzchni okładzin ciernych (t.z.w. współczynnik pokrycia sprzęgła) ma ściśle określony moment tarcia, a zatem i przeniesienie "nieskończenie wielkiego" momentu obrotowego nie wchodzi w rachubę. Sprzęgło jest jednocześnie bezpiecznikiem przed przeciążeniem mechanizmów skrzyni biegów i pozostałych elementów układu przeniesienia napędu.

Podniesienie jego parametrów jest oczywiście możliwe poprzez zwiększenie strzałki ugięcia sprężyny dociskowej, lub wzrost współczynnika pokrycia sprzęgła, czyli pola powierzchni okładzin. (nie mówię tu o spiekach i innych wynalazkach szatana).
Montowałem do silniczków TDi sprzęgła o zdublowanej sprężynie centralnej i podwyższonych okładzinach ciernych. Zaowocowało to możliwością przeniesienia znacznego momentu, jednak system sterowania sprzęgłem, mam na myśli pedał - pompę i cylinder wysprzęgnika, dał ciała w bardzo krótkim czasie, ponieważ na pedał sprzęgła trzeba było naciskać niemal dwiema stopami.(na marginesie dodam, że firma "LUK" produkuje wzmacniacze hydraulicznych obwodów sterowania, niezbędne do wysterowania zdwojonych sprzęgieł)
Powracając do koła dwumasowego - awarie dotycżą uszkodzeń mechanizmu sprężynowego w jego nierozbieralnym wnętrzu, wyrobień łożyska pomiędzy dwoma masami, a to z kolei przekłada się na znaczny w zrost hałaśliwości i zanik tłumienia drgań w dolnym zakresie obrotów silnika. Na początku zaczyna się niewinnie - podwyższona głośność przy gwałtownej zmianie obrotów. Niekiedy jest to telepanie jednostki napędowej na wolnych obrotach, zanikające przy niewielkim naciśnięciu pedału gazu. W skrajnych wypadkach słychać metaliczne tarcie przy gwałtownym ruszaniu lub hamowaniu silnikiem, a we wzierniku koła zamachowego widać błyszczące, metaliczne płatki. (uszkodzenie łożyska i wzajemne ocieranie mas wirójących).
Naprawa wiąże się nierozerwalnie z demontażem półosi napędowych, skrzyni biegów i wszystkiego co ogranicza dostęp.

Po wyjęciu skrzyni biegów widok zawsze podobny.

Rdzawy pył na wszystkich elementach to pozostałość po starych okładzinach i cząstkach metalu z docisku i koła zamachowego.
Slyszałem opinie, że trochę mija się z prawdą, że nie do końca tak jest, oceńcie sami, a grzybek i tak będzie prekursorem w TDCi
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-08, 18:20   #22
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

No i nareszcie przeprowadzone pierwsze jazdy próbne
Zacznę od tego, że już zapomniałem że Foczka potrafi tak cudownie odpalać. Cichutko, bez żadnych stuków, łomotów itp. Na ciepło i na zimno of kors jest tak samo, tylko gwizd rozrusznika słychać Zawsze odpalam i gaszę auto na wciśniętym sprzęgle, więc tu stwierdzam, że dwumasa trochę lepiej tłumi drgania przy gaszeniu silnika (nie sprawdzałem jak na puszczonym sprzęgle).
Podczas jazdy na zimno wydaje mi się, że jest głośniejszy od dwumasówki, natomiast po rozgrzaniu nie ma różnicy. Jest też głośniejszy, ale "przyjemnie" głośniejszy jak się go pałuje do 4krpm. Na 1 biegu jadąc bez gazu wydaje śmieszny, charakterystyczny dźwięk Teraz bardziej zauważalna "na słuch" jest praca silnika na luzie z wciśniętym i puszczonym sprzęgłem. Na wciśniętym zrobił się bardziej typowym traktorkiem
W trakcie jazdy o niebo lepiej od dwumasy przyjmuje ostrą, dynamiczną jazdę, choć z początku trzeba się przyzwyczaić do zmiany biegów bo teraz chodzi bardziej jak typowa jednomasówka. Porównuję tu do Leona, którym parę razy jeździłem. Mi przystosowanie się do tego zajęło 15km
I co ważne - na zimno istnieje coś takiego jak półsprzęgło Nie wiem jak u Was, ale u mnie na zimno zawsze chodził w systemie 0-1, dopiero po rozgrzaniu było lepiej, a tu - miłe zaskoczenie
Zapomniałem, że wszystko to na zimówkach, które Foka dostała więc bardzo możliwe że przez kapcie jest głośniej, szczególnie jeżeli chodzi o ostrą jazdę (większa V i więcej szumu z opon).
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 02:16   #23
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
Zawsze odpalam i gaszę auto na wciśniętym sprzęgle
a można wiedzieć dlaczego??
nie żebym kwestionował, tylko pytam z ciekawości czym to argumentujesz, rozruch ogarniam, zwłaszcza w zime jest różnica, ale gaszenie??
a może zawsze zoastawaisz auto na biagu, he??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 03:55   #24
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

A bo gdzieś krąży takie "urban legend" że jak się gasi na sprzęgle to się niby dwumasę oszczędza czy cuś (że niby mechanicy tak podwpowiadają czy co - już nie pamiętam jak to dokładnie leciało)...
Sam gdzieś to na jakimś forum wyczytałem i tak se w Mondku stosuje aczkolwiek za Chiny Ludowe nie wiem czy to naprawdę pomaga
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 15:55   #25
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

gRuHa, sam nie wiem dlaczego. Też kiedyś coś o tym czytałem, że niby coś tam oszczędza no i w sumie przy gaszeniu nie przenoszą się drgania z silnika na skrzynię. Zresztą faktem jest też że zawsze zostawiam auto na biegu, a ręczny to tak jak mówi hans A poza tym tak się przyzwyczaiłem i tyle, nikt mi nie zabroni :P
A wracając do tematu to chyba jednak muszę jeszcze trochę poganiać na tym Valeo, bo dziś miałem wrażenie że jednak ciszej pracuje, a nie wiem czy tam ma się co "układać"
Najlepiej chyba jednak będzie spota w Radomiu zrobić i porównać się z Czarnuchem albo z kimś kto też ma 2masę.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 22:14   #26
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Użycie sprzęgła podczas rozruchu odciąża rozrusznik i akumulator. Rozrusznik i aku dostają mniej w d..., bo nie ciągną trybów "ugrzęzłych" w zimnym oleju w skrzyni biegów.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 22:54   #27
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI
Użycie sprzęgła podczas rozruchu odciąża rozrusznik i akumulator. Rozrusznik i aku dostają mniej w d..., bo nie ciągną trybów "ugrzęzłych" w zimnym oleju w skrzyni biegów.
przecie napisałem, że przy rozruchu rozumiem...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-08, 09:44   #28
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

panowie

to wątek "[FFI] Kit Valeo zamiast dwumasy" a nie o parkowaniu na ręcznym
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-09, 22:38   #29
Pyjter24
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Polska
Postów: 2
Domyślnie ciąg dalszy???

Witam,
chciałbym się dowiedzieć od użytkowników jak sprawuje się zestaw Valeo zamiast koła dwumasowego??? Ostatnie posty są już starsze i na pewno przebieg też już się zmienił
Przede wszystkim chodzi mi czy te koło nie szkodzi innym elementom auta(skrzynia biegów itp) oraz jak wpływa to wszystko na komfort użytkowania. Czy wogóle opłaca się montaż tego zestawu Valeo czy lepiej pozostać przy LUK- z tego co widzę to dużo osób pozostaje i kupuje dwumase
Pyjter24 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-09, 23:55   #30
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pyjter24
czy te koło nie szkodzi innym elementom auta(skrzynia biegów itp)
skrzyni napewno nie szkodzi, bo ta sama skrzynia jeździ z silnikami TDDi, które seryjnie dwumasy nie miały
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dwumasowe koło

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe (Valeo) w FF I TDCi grzybek Inne 7 23-04-16 00:46
[MK1] Valeo czy Bosch marrgoss Inne techniczne 13 22-11-09 23:30
[FFII] Zamiast popielniczki szy Inne techniczne 1 25-03-07 01:47
[FFII] automatyczna klima zamiast manual cisza Inne techniczne 21 11-04-06 11:28
wycieraczki Valeo - co myślicie? grzehoo Inne techniczne 77 08-11-05 20:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u