Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-05-07, 16:53   #1
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie Temat rzeka ASO Wawa , lepsza zima by byla i by było...

Z mojego doświadczenia radze omijać z daleka ASO Forda na Krasnobrodzkiej/Osiedlowa -
Zaraz po zakupieniu używanego samochodziku stwierdziłem ze trzeba by zrobić porządek z paseczkiem rozrządu. Szukam warsztatu najbliżej oczywiście i znalazłem. Zadzwoniłem sobie żeby się dowiedzieć ile za taka przyjemność zapłacę i usłyszałem, że wymiana pasek i napinacz około 1000 pln , mowie sobie, mogło być gorzej no i pojechałem .
Na Recepcji Wjazdowej panowie zaczęli mi robić gratisowy przeglądzik samochodu, przy przeglądzie byłem obecny, i zauważyłem ze z korka spustowego chłodnicy wysącza się płynik, wiec przy okazji poprosiłem o dokręcenie koreczka, pan zapisał sobie przytakną ze a i owszem oczywiście dokręca, po czym zabrali samochodzik na warsztacik, a ja udałem się na kawkę, po jakiejś półtorej godziny zadzwonił telefonik i pan „opiekun” stwierdził, że znaleźli jeszcze parę drobiazgów i pełna naprawa bezie kosztowała 6000 PLN, a ze oczywiście pojechałem tam nie po to żeby kupić drugi samochód tylko wymienić rozrząd w stary wiec się nie zgodziłem. Ale poprosiłem o pokazanie, co jest zepsute.. No i się zaczęło szkoda mi się już o tym rozpisywać, ale na wycenie figurowały takie rzeczy jak, wymiana żarówek podświetlenia regulacji nawiewu za ~ 300 zł naprawa niedziałającej zapalniczki za 200 zł ( do wymiany był bezpiecznik), podświetlenie tablicy rejestracyjnej 400 zł ( wymiana żarówek) etc było tam tyle głupot, które sobie zrobiłem w końcu sam, za jakieś przysłowiowe grosze, suma summarum chyba wszyscy wiedza za ASO nie są najtańsze i nie ma się, co temu dziwić ….. Ale to miał być dopiero początek przygody. Z zestawu obowiązkowego proponowanego przez serwis wziąłem sobie rozrząd i paseczek wielorolkowy, dokręcenie koreczka w chłodnicy i na deser regulacje reflektorów, a co!
Kwota końcowa, jaka była taka była, samochodzik zaliczył myjnie, a ja poszedłem odebrać kluczyki. W milej i przyjemnej atmosferze odbioru autka, zostałem poinformowany przez Pana „opiekuna „ ze wszystkie ustereczki zostały usunięte, no i został uzupełniony płyn chłodzący, bo nie było go zbyt dużo, o dziwo gratis!! A jeszcze z ogromną przykrością zostałem poinformowany o skorodowanej rurce w układzie chłodzenia no i ze z niej cieknie, wiec dobrze by było żebym się pojawił znowu w ciągu paru dni to ja zamówią i naprawią. A było to sobie we Wrześniu!.. Zadowolony i dumny i trochę zmęczony ( to wszystko trwało prawie cały dzień) odebrałem samochodzik.
Cieknącą rurka troszkę nie dawała mi spokoju, wiadomo, zaraz na drugi dzień pojechałem do małego warsztaciku i okazało się ze żadna rurka nie cieknie, a płyn owszem sączy się z nadal nie dokreconego korka spustowego, koreczek został dokręcony i już.
Po jakimś tygodniu zauważyłem, ze zniknął dekielek z jednego reflektora, mały szczegół, ale na 100% wczesnej tam był. Na 0szczęście bez wielkich starań udało mi się takowy zdobyć i zabrałem się za jego zainstalowanie i …. Już wiem, dlaczego zniknął.. Znana sprawa na forum wymiana żarówki w lewym reflektorze, weź bądź cwaniak i go załóż nie wyjmując akumulatora. …
Przyszła sobie zima.. I lekki ( naszczepcie) mrozek wsiadłem w samochodzik i jadę a tu temperaturka silnika już niczego sobie a do kabiny ciągle zagląda mi mróz, hmmm stwierdziłem nie jest dobrze i zjechałem sobie na pobocze, otwieram maskę, patrzę płyn chłodzący jest, uff, ale … jak rany boskie płyn ma postać sorbetu!!! Wk...em się niesamowicie , zaraz w te pędy jadę do w/w Aso i kurde mowie im ze byłem u nich czas jakiś temu i ze dostałem gratisik , ale NIKT kufa nie powiedział mi ze ten gratis to w mordę jeża kranówa !! Na co tan sam „opiekun ” mówi mi ze to nie możliwe żeby mi mechanik mógł uzupełnić płyn chłodniczy, bo mechanicy nie maja dostępu do takowych, a ja na to ze właśnie o to się rozchodzi ze kufa nie był to płyn tylko kranówa!!! Na co już nie przemiły pan powiedział ze nie mam na fakturze tego gratisu, a on nie przypomina sobie żeby mi cokolwiek mówi o jakiejkolwiek dolewce płynu. Kufa rozumiem ze do chłodnicy można dolać wody, ale kufa trzeba o tym chyba słówko wspomnieć właścicielowi samochodu.!
No i przyszła wiosna, trzeba by zmienić zimówki na letnie oponki … dokręcam sobie jedno kolko w garażu, a nie ma tam zbyt dobrego oświetlenia, i trzy śrubki elegancko się dokręciły czwarta, kreci się i kreci i nie chce się zatrzymać, wyjechałem sobie na dworek i patrzę a tam trzy śrubeczki takie same a czwarta jakoś inaczej wygląda, wiec odkręcam znowu śrubeczki i … pech ta jedna lekko inna ma zupełnie inny gwint, szpilkę szlag trafił. Tu jestem tez przekonany ze mistrzuniowi w warsztacie oryginalna nakrętka gdzieś spier… uciekła i złapał to o miał pod ręką, no i kluczyk pneumatyczny zrobił swoje. A jestem pewien ze wcześniej wszystko grało bo parę dni wcześniej przed Aso robiłem małe kombinacje z kolami i nie było z nimi żadnych problemów a i żadnych innych nakrętek nie posiadałem… i teraz ciągle mi chodzi po głowie … I CO JESZCZE???!!!


Pozdrawiam
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
aby apteczka byla na swoim miejscu tigernet Inne 2 02-06-07 23:22
[FFI] Temat rzeka - spalanie TDCi Marcin_K Silnik i skrzynia 1 20-12-06 22:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u