Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 21-03-15, 22:16   #1
bestia150
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Inny
HB 5D
2019
Postów: 558
Thumbs down oto jak serwis ASO Szumilas w Sosnowcu zamontował mi czujniki parkowania

Witam,
podzielę się z Wami, ku przestrodze, trochę długą historią jak to serwis ASO Szumilas w Sosnowcu nieudolnie zamontował mi czujniki parkowania.

Kupiłem Focusa z wyprzedaży 2014 bez czujników, więc za 1000 zł handlowiec zaoferował mi montaż akustycznych Logic`ów na przód oraz tył - zgodziłem się.

Auto odebrałem 23-go lutego z potwierdzeniem handlowca, że montaż przebiegł bez żadnych problemów. Niestety spieszyło mi się i nie sprawdziłem czy działają prawidłowo, dlatego że opóźnili odbiór samochodu o 4h, bo elektryk nie wyrobił się na czas.

Wyjeżdżając spod salonu słyszałem sporadyczne pikanie, ale myślałem, że to z radia, bo wyświetlał się na nim komunikat o jakimś wzywaniu pomocy. Podjechałem potem pod blok i zacząłem parkować równoległe, wtedy okazało się, że czujniki nie działają albo raczej działają jak chcą. Od razu był telefon do handlowca, który kazał mi przyjechać 26-go lutego na serwis.

Zjawiłem się w umówiony dzień, gdzie wyczekałem się prawie 3h, aby usłyszeć, że czujniki działają prawidłowo, ale dopiero po włączeniu ogrzewania przedniej i tylnej szyby Wkurzony spytałem handlowca jak mogli wydać mi samochód z niesprawdzonymi czujnikami to usłyszałem, że po montażu działały prawidłowo... Wytargowałem za to dywaniki gumowe, ale zamiennik, bo podobno lepsze są od oryginałów

Serwis stwierdził, że wymieni centralkę, ale muszą ją zamówić, więc następna wizyta odbyła się 3-go marca. W porównaniu do poprzedniej wyglądała już zupełnie inaczej. Kazano mi pokazać kartę gwarancyjną od czujników, bo bez tego nie przyjmą mi auta. Pobiegłem do samochodu, gdzie w schowku miałem pokrowiec z książką serwisową i instrukcją. Okazało się, że nie ma w nim karty od czujników, a wg handlowca powinna być, bo ją tam wkładał. Tylko, że na pewno jej nie wyciągałem, a pokrowiec był cały czas w schowku i nie ruszałem go od poprzedniej wizyty. Więc na 100% ktoś ją wyciągnął w serwisie, a potem próbowano mi wmówić, że ją zgubiłem

Oczywiście w tym momencie serwisant rozłożył ręce i nie przyjął auta. Wkurzony po małym zgrzycie zażądałem, więc wydania duplikatu karty gw. - możecie sobie wyobrazić zdziwienie na jego twarzy Handlowiec poleciał na serwis spytać "czy tak można" Okazało się, że można, ale oczywiście sami mi tego nie zaproponowali...

Następna wizyta odbyła się dopiero 16-go marca, bo tydzień szła karta, a potem elektryk, który mi to montował był na szkoleniu. Tym razem czekałem 1,5h, aby usłyszeć, że nie wiedzą, dlaczego czujniki nie działają prawidłowo i potrzebują 2-3 dni na kontakt z producentem, aby przesłał im jakieś schematy. Wkurzony kolejny raz poszedłem do dyrektora handlowego, któremu przedstawiłem sytuację i obiecał osobiście się tym zająć, abym nie czekał tyle. Pocieszony podziękowałem i oczekiwałem telefonu na drugi dzień, o której mam przyjechać. Niestety telefon był dopiero na trzeci dzień z terminem wizyty na 23-go marca... Także przekonałem się osobiście ile warte jest dane słowo tego pana.

W poniedziałek będzie równy miesiąc jak jeżdżę z niesprawnymi czujnikami, które mają tendencję do pikania bez powodu Delikatnie podsumuję, że pracują tam partacze, bo powinni wymienić wszystko na nowe, a ci szukają co jest uszkodzone i marnują mój czas oraz nerwy.

W poniedziałek daję im ostatnią szansę, bo więcej mojego auta już tam nie zobaczą. Dam znać jak się sprawa potoczyła.

Pozdrawiam.
bestia150 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czujniki parkowania wojtakx Elektryka, audio i alarmy 61 26-05-10 23:02
Czujniki parkowania goju Elektryka, audio i alarmy 6 12-10-09 23:26
[C-MAX] Czujniki parkowania Erni Elektryka, audio i alarmy 0 03-08-09 00:10
[ogólne] Układ wspomagania parkowania - czujniki parkowania japor82 Inne techniczne 1 26-04-09 13:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u