Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-03-11, 19:19   #1
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie Strzał w tyłek - rzućcie fachowym okiem

Witam,
moja foka dostałą w tyłek na skrzyżowaniu. (k...#%$^Q#$*&^Q#^$%#@#@$%@)

Zerknijcie proszę na tą dziurę:
http://img713.imageshack.us/g/201103...tluczka20.jpg/

Co o tym sądzicie, trzeba wymieniać błotnik i ścianę tylną?
nie licząc tego co widać na zdjęciu są raczej nie odkształcone a nie uśmiecha mi się remont jakby mnie dogonił pociąg. Da się coś zrobić z tą dziurą?

Druga sprawa jeśli mieliście podobną niemiłą sytuację, podpowiedzcie proszę jak po kolei załątwić sprawę odszkodowania.
Jestem po zgłozeniu szkody, ma się umówić ze mną rzeczoznawca. I co dalej? Chciałbym bezgotoókowo żeby aso (np. Wrocławski Germaz) mi zrobiło auto.
Jak dalej postępować z ubezpieczycielem?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
Szerokiej drog i braku nieprzyjemnych wypadków
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-11, 21:59   #2
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

ja wyciągałem odszkodowanie od ubezpieczyciela firmy hydraulicznej która zostawiła niezabezpieczoną końcówkę rur odwiertowych w samym środku jezdni i tak jak piszesz.Zgłaszasz do ubezpieczyciela osoby ( sprawcy) umawia się z tobą rzeczoznawca,przeprowadza oględziny,później dzwonią oraz wysyłają kwitek z wyceną szkód.Ja dalej otrzymałem kase ale jak ty chcesz bezgotówkowo to ktoś bardziej fachowy ci musi pomóc.Pozdrawiam i współczuję uszkodzonego autka

Ostatnio edytowane przez MATRIX60MW ; 08-03-11 o 22:02
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-11, 09:26   #3
misiom1
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Inny
cabrio
1.6 Zetec 100KM automat
1998
Postów: 719
Domyślnie

po rzeczoznawcy czekasz na decyzje (ja już czekam 19 dni :/ ) jak decyzja przyjdzie to możesz się umawiać w aso które wybrałeś
misiom1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-11, 21:49   #4
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Decyzja była dośc szybko - tydzień z kawałkiem.
Pierwszy kosztorys - 1200zł Najtańsze zamienniki jakie się da i prawie zerowe stawki za robociznę.
Blacharz (pytałem niezależnych) rzucił okiem i od razu powiedział że rynna i błotnik do wymiany.

Będę to załatwiał dalej bezgotówkowo wysłąłęm ubezpieczycielowi skan upoważnienia dla warsztatu (wrocławski germaz) - zobaczymy jak będzie z akceptacją wyceny warsztatu.

Na szczęście poza pognieceniami auto jeździ prosto (odczucia + geometria) więc mniej boli przepychanka z Liberty.

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 16-03-11 o 21:56
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-11, 22:39   #5
DamianGol
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar DamianGol
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Poland
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 100KM manual
styczeń
2004
Postów: 35
Garaż
Domyślnie

Obys wytrwal do konca."walka o ubezpieczenie to bardzo ciezka sprawa.Duzo sie trzeba naczytac i dowiedziec aby zyskac tyle zeby zrobic i jeszcze zostalo.Mnie kosztowalo to wiele nerwow czekania telefonow ale sie oplacilo.
Polecam zrobic wycene czesci forda w serwisie.
Kazdemu poszkodowanemu naleza sie nowe oryginalne czescie a nie jakies tam zamieniki.
1000 zl mozliwe ze wyniesie Cie sama robota.Zderzak proponuje uzywke(jakies 150 zl),a czesci blacharskie najlepiej nowe.zreszta w dobrym warsztacie nie wezma od Ciebie cietych kawalkow z jakiegos wraka.caly koszt z robota z 2 tys.Malowanie za element 300,400 zl.Nie wiem ile poszycie blotnika ale z 300 na pewno.
Tyle jakbys chcial wszystko wymieniac.
Jezeli chcesz zaoszczedzic to zderzak bez problemu sklei Tobie mechanik od klejenia zderzakow a dobry znajomy lakiernik pomaluje Tobie za pare "groszy pekniety kawalek a ten blotnik spokojnie moznaby zrobic.Taka robota powinna wyniesc jakies 500zl moze wiecej lub mniej nie wiem jak z cenami u Ciebie.
DamianGol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-11, 00:37   #6
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

No ja chcę całość żeby rzeczywiście germaz mi zrobił nie zależy mi żeby coś zarobić na tym, rozliczenie bezgotówkowe, ale na pewno sprawa utknie w martwym punkcie przy akceptacji kosztorysu z aso. Podstawy prawne co do zamienników / oryginałów już mam, zobaczymy jak sprawa się potoczy dalej. Mam też delikatnie zwichrowaną klapę.
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-11, 10:55   #7
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie

Auto nie było w tym miejscu naprawiane, zażądaj od niech całej nowej budy aby była tak jak przed wypadkiem. Im się to nie opłaca wiec dostaniesz szkodę całkowitą.
Auto ma być po naprawie tak jak przed kolizją. czyli to nie było naprawiane i było w 100% oryginalne i Ty też takie chcesz Powalcz z nimi trochę a opłaci Ci się to
Te elementy trzeba wspawać bo jest to całość, czyli nie jest to element wymienny.
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 13:39   #8
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Po kilku mailach i telefonach kosztorys warsztatu został zaakceptowany (3600zł)
Oryginały zostały zaakceptowane dopiero po postraszeniu rzecznikiem ubezpieczonych i podaniu podstaw prawnych.
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 11:11   #9
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Brawo ! Tak właśnie z nimi trzeba postępować ... znać swoje prawa i domagać się ich. Fakt , że pewnie sporo nerwów to kosztowało , no ale tym większa satysfakcja.
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-11, 15:15   #10
Pramus
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Pramus
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2008
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
maj
2012
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 828
Garaż
Domyślnie

No ze ja bylem tak glupi i wzialem pierwsza wycene, wiecej tego bledu nie powtorze na pewno! Gratulacje i zawsze sciagaj jak najwiecej
Pramus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-11, 19:49   #11
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Foka wczoraj wstawiona do germaza, postaram sie wstawić fotki jak odbiore przed/po - ocenicie czy warto tam coś robić.

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 09-04-11 o 11:32
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 17:06   #12
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pramus Zobacz post
No ze ja bylem tak glupi i wzialem pierwsza wycene, wiecej tego bledu nie powtorze na pewno! Gratulacje i zawsze sciagaj jak najwiecej
Trzeba sie bylo klocic. Ubezpieczyciel i tak za to placi to z...naszych skladek. Im wiecej napraw 10 latkow z wymiana wszystkiego na nowe czesci w ASO tym wieksze beda stawki. Znam ludzi ktorzy za 10 latka wartego ok 15 tys dostali bezgotowkowo 16 tys na naprawe przerysowanego boku.
A ze teraz kazdy wie, ze nawet stara lupa mozna zrobic w ASO to bedzie jak bedzie. Wiec nie plakac jak przyjdzie nowa skladka
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-11, 21:33   #13
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Niestety po rozebraniu auta doszła jeszcze ściana przed zderzakiem + pare drobiazgów, tak więc czekam na ponowną akceptację aktualnego kosztorysu.

---------- Post dodany o 21:33 ---------- Poprzedni post był z 21:26 ----------

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Trzeba sie bylo klocic. Ubezpieczyciel i tak za to placi to z...naszych skladek. Im wiecej napraw 10 latkow z wymiana wszystkiego na nowe czesci w ASO tym wieksze beda stawki. Znam ludzi ktorzy za 10 latka wartego ok 15 tys dostali bezgotowkowo 16 tys na naprawe przerysowanego boku.
A ze teraz kazdy wie, ze nawet stara lupa mozna zrobic w ASO to bedzie jak bedzie. Wiec nie plakac jak przyjdzie nowa skladka
Nie zgadzam się z Tobą.

Naprawa z OC jest możliwa do 100% wartości auta w dniu zdarzenia, więc niemożliwe, że ktoś dostał wyższą kwotę naprawy niż warte jest auto. Wtedy byłaby szkoda całkowita, a poszkodowany dostaje wartość auta minus wartość wraku, który zostaje.

OC jest włąśnie po to, żeby zlikwidować szkodę=przywrócić stan poprzedni, dlaczego 10 letniego auta nie naprawiać oryginalnymi częściami, skoro takie były? Idąc dalej Twoim tokiem myślenia w przejaskrawiony sposób, możesz kiedyś po stłuczce (niewielkiej) dostać trochę gorszy inny samochód, mocniej zużyty, bo niby dlaczego masz mieć taki jak dotąd? Przecież składki będziesz musiał później na OC płacić...

A może wogóle zlikwidujmy ubezpieczenie, i jak ktoś Cię trafi, połamie nogi, ręce i zniszczy auto, to masz peszka.... (bo gość niewypłacalny)

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 08-04-11 o 21:58
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-11, 23:22   #14
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał michal.84 Zobacz post
...
Nie zgadzam się z Tobą.

Naprawa z OC jest możliwa do 100% wartości auta w dniu zdarzenia, więc niemożliwe, że ktoś dostał wyższą kwotę naprawy niż warte jest auto. Wtedy byłaby szkoda całkowita, a poszkodowany dostaje wartość auta minus wartość wraku, który zostaje.
Mozesz, masz do tego prawo. Moge Ci podac namiar do faceta to Ci napisze. Kase wyciagnal od AXA i dosc otwarcie o tym pisze.

Cytat:
Napisał michal.84 Zobacz post
OC jest włąśnie po to, żeby zlikwidować szkodę=przywrócić stan poprzedni, dlaczego 10 letniego auta nie naprawiać oryginalnymi częściami, skoro takie były? Idąc dalej Twoim tokiem myślenia w przejaskrawiony sposób, możesz kiedyś po stłuczce (niewielkiej) dostać trochę gorszy inny samochód, mocniej zużyty, bo niby dlaczego masz mieć taki jak dotąd? Przecież składki będziesz musiał później na OC płacić...
No wlasnie dlaczego 10 letniego auta nie naprawiac oryginalnymi czesciami w ASO? Jak rozumiem jak kazdy jezdzisz swoim autem na przeglady i serwisy tylko do ASO. Czesci kupujesz tylko oryginalne i tylko z ASO i tylko tam je montujesz. Jak porysujesz sobie reflektor to nie szukasz na Allegro uzywki tylko pojedizesz do ASO i kupisz nowy za 1200zl. TAK?

A teraz pewnie jak oddasz swoje ukochane auto do Germazu za 7 czy 8 tysiecy zlotych to oni je przewioza do zakladu lakierniczego i tam naprawia...tylko, ze ten zaklad moglby zrobic TO SAMO dla Ciebie bez ASO za polowe tych pieniedzy.
Po prostu uwazam, ze jak serwisowales auto w ASO i masz 100% czesci i pracy od nich to jedz tam na naprawe. Jezeli jednak nie to oddajesz auto gdzie naprawia do tej samej jakosci (np wybierasz firme z listy zaakceptowanych zakladow), ale bez znaczka Forda i za polowe pieniedzy. Ty masz to samo co mialbys z ASO i to co normalnie dajesz swojemu autu, ubezpieczyciel mniej placi i mniej przekazuje na ludzi...czyli nie ma takich zwyzek.
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 08-04-11 o 23:33
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 09:44   #15
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Mozesz, masz do tego prawo. Moge Ci podac namiar do faceta to Ci napisze. Kase wyciagnal od AXA i dosc otwarcie o tym pisze.



No wlasnie dlaczego 10 letniego auta nie naprawiac oryginalnymi czesciami w ASO? Jak rozumiem jak kazdy jezdzisz swoim autem na przeglady i serwisy tylko do ASO. Czesci kupujesz tylko oryginalne i tylko z ASO i tylko tam je montujesz. Jak porysujesz sobie reflektor to nie szukasz na Allegro uzywki tylko pojedizesz do ASO i kupisz nowy za 1200zl. TAK?

A teraz pewnie jak oddasz swoje ukochane auto do Germazu za 7 czy 8 tysiecy zlotych to oni je przewioza do zakladu lakierniczego i tam naprawia...tylko, ze ten zaklad moglby zrobic TO SAMO dla Ciebie bez ASO za polowe tych pieniedzy.
Po prostu uwazam, ze jak serwisowales auto w ASO i masz 100% czesci i pracy od nich to jedz tam na naprawe. Jezeli jednak nie to oddajesz auto gdzie naprawia do tej samej jakosci (np wybierasz firme z listy zaakceptowanych zakladow), ale bez znaczka Forda i za polowe pieniedzy. Ty masz to samo co mialbys z ASO i to co normalnie dajesz swojemu autu, ubezpieczyciel mniej placi i mniej przekazuje na ludzi...czyli nie ma takich zwyzek.
Części, które uległy uszkodzeniu to oryginały, dlatego naprawa w opisany przez Ciebie sposób jest jak najbardziej uzasadniona. W samochodzie mam jedynie nieoryginalne sprzęgło, amortyzatory pokrywy bagażnika i cewkę. Gdyby uległ mi uszkodzeniu reflektor z allegro, a ja chciałbym dostać od ubezpieczyciela nowy oryginał - jak najbardziej masz rację. Ale dlaczego mam godzić się na niższe jakościowo częśći, skoro miałem orygnalne?
Germaz ma autoryzowany przez forda zakład naprawy nadwozi na miejscu.
Oryginalny reflektor to 450zł i taki właśnie kupię, jeśli będę go potrzebował. (Do Twojego - 295zł)
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 10:24   #16
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

jeżeli robi przeglądy coroczne w ASO (dot. powłoki lakierniczej), to nie będzie szukał innego lakiernika i nikomu płacił - jeżeli FORD uzna gwarancje oczywiście

Co do reszty się zgadzam - sam nie raz byłem świadkiem, gdzie ktoś oddawał auto do ASO, a ASO zlecało zlecenie podwykonawcy.... tyle tylko, że dzięki temu wciąż masz gwarancje Forda na blachę. W przypadku, gdy michal.84 ma gwarancję na blachę, to warto ją utrzymać i dać auto do ASO - niezależnie od tego czy zrobi go ASO czy podwykonawca.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 10:39   #17
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
jeżeli robi przeglądy coroczne w ASO (dot. powłoki lakierniczej), to nie będzie szukał innego lakiernika i nikomu płacił - jeżeli FORD uzna gwarancje oczywiście

Co do reszty się zgadzam - sam nie raz byłem świadkiem, gdzie ktoś oddawał auto do ASO, a ASO zlecało zlecenie podwykonawcy.... tyle tylko, że dzięki temu wciąż masz gwarancje Forda na blachę. W przypadku, gdy michal.84 ma gwarancję na blachę, to warto ją utrzymać i dać auto do ASO - niezależnie od tego czy zrobi go ASO czy podwykonawca.
No wlasnie, JEZELI robi to nie mam nic przeciwko naprawom w ASO. Tylko, ze wiekszosc osob NIE ROBI, jak sami musza naprawic (np przez rdze, albo jak sami drapna i nie maja AC) to omijaja ASO, bo kto zaplaci 2x wiecej za to, ze Ford przekaze auto firmie do ktorej samemu mozna pojechac.
Wtedy auto powinno wedrowac do dobrej firmy lakierniczej bo i tak pieczatka Forda nic nie zmieni - bo ani nie wiaze sie to z gwarancja, ani z lepsza jakoscia, ani tym bardziej NIKT nie bedzie przy sprzedazy sie chwalil, ze auto mialo wypadek...ale bylo zrobione w ASO!
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Rzut okiem fachowców JuveFan Szkody, Naprawy, Porównania 7 02-03-09 00:51

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u