Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 05-03-09, 13:12   #1
ziomal
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kraków
Postów: 6
Domyślnie Prośba o pomoc FF I czy FF II

Witam!

Mam problem jak pewnie niejeden tu zaglądający czyli co wybrać FF I czy FF II. DO niedawna problemu nie było bo FF II w ogóle nie podobał mi się no ale jakoś się przełamałem. I teraz celuję w FF II jednak i tak chciałem się dowiedzieć co lepiej wybrać. Auto chciałbym kupić na 4-5 lat więc jeśli FF I to pewnie jedynie rocznik 2004 ostatecznie 2003. To moja podtsawowa prośba o pomoc jednak najważniejsze dla mnie co chciałem się dowiedzieć to czy benzyna czy diesel.

Km za dużo do tej pory nie robiłem samochodami bo nie było potrzeby teraz po powiększeniu rodziny na pewno będzie ich więcej czyli teoretycznie lepszy diesel. Jednak każdy dzień zaczynam od wyjazdu do pracy do której mam 2 km i pytanie czy jeśli wybiorę diesel'a to czy nie będzie to mordownia dla silnika i po jakimś czasie coś w nim padnie bo będzie rano "wiecznie" niedogrzany?? Czy w tym wypadku nie lepiej wziąć benzynę ?? Tylko że poza praca są wyjazdy i wycieczki na które chciałbym zabierać rodzinę. Wyczytałem na forum że FF I benzyna nie ma często padającego koła dwumasowego a diesel ma oczywiście zakładam przy dieselu silnik TDCI i paliwo typu Shell lub BP ale czy to da mi gwarancje bezawaryjności?

Mam zanse kupić FF I z 2002 roku za 20000 jednak ma przejechane prawie 140 tys km lub FF II z 2006 roku za 29500 ale ma przejechane 93 tys km i mial wymieniane prawe tylne drzwi i błotnik, słupek nie jest ruszony. Obydwie wersje to 1.6 benzyna gdyż nie wiem czy warto w moim przypadku inwestować w diesela. Auto będzie stało pod blokiem dlatego co lepsze? I jak kształtuja się podsstawowe wymiany w FF I i FF II (czyli to co na poczatek rozrzad,olej plyny itd)?

Pozdrawiam i BARDZO proszę o pomoc.
ziomal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Prośba o pomoc DarknesS Elektryka, audio i alarmy 2 18-10-08 13:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u