Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-08-10, 17:45   #1
piotr7691
Turysta
 
Avatar piotr7691
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: WARMIA I MAZURY
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
Postów: 34
Domyślnie Wiązka elektrycznych lusterek.

Witam. Mam focusa kombi 1999 tddi z elektrycznymi szybami tylko z przodu. Chciałbym założyć elektryczne i podgrzewane lusterka. Czy wystarczy zakupić wiązkę z opcją elektrycznych lusterek i z jakiego mogą być modelu. Jeżeli ktoś wie niech da info. Czy może być wiązka z tdci, a jeżeli tak to jaka? Niech ktoś obszernie opisze problem. Pozdrawiam
piotr7691 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 19:05   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Zobacz czy przypadkiem już nie masz wiązki w drzwiach od elektrycznych lusterek. Wiązki bez elektrycznych lusterek to raczej rzadkość. Wystarczy zdjąć ten trójkąt przy lusterku często już tam można znaleźć wtyczkę od lusterek, oczywiście najlepiej zdjąć całą tapicerkę wtedy na 100% można określić co się ma. Jeśli jednak nie masz takiej wiązki to możesz kupić obojętnie od jakiej wersji silnikowej czy nadwoziowej ważne żeby była od auta tylko z przednimi elektrycznymi szybami.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 20:20   #3
piotr7691
Turysta
 
Avatar piotr7691
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: WARMIA I MAZURY
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
Postów: 34
Domyślnie

dzięki.

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post był z 19:57 ----------

Jeszcze jedno. Jak podłączę wiązkę z opcją elektrycznych lusterek to już będzie wszystko dobrze i bez dodatkowych kombinacji bedą u mnie działać. Oczywiście po dokupieniu odpowiednich lusterek, przełącznika i osłon. Proszę jeszcze o info w tym temacie.
piotr7691 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 20:58   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

No jeśli masz całą kompletną instalację to powinny działać od razu. Jeśli nie masz wiązki w środku auta trzeba jeszcze pociągnąć kilka kabelków w środku auta.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 22:11   #5
piotr7691
Turysta
 
Avatar piotr7691
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: WARMIA I MAZURY
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
Postów: 34
Domyślnie

A można to jakoś sprawdzić, czy u mnie jest instalacja pod lusterka?
piotr7691 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 22:41   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Najprościej rozłączyć złącze pomiędzy drzwiami a kabiną auta. Trzeba je rozkręcić, trudne dojście ale daje rady. Należy sprawdzić piny 12, 13, 15, 16 są od sterowania lusterkami a 20 jest od grzania lusterek. Od razu widać dwie strony także nic więcej nie trzeba sprawdzać.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-10, 09:52   #7
piotr7691
Turysta
 
Avatar piotr7691
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: WARMIA I MAZURY
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
Postów: 34
Domyślnie

dzięki
piotr7691 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-14, 18:51   #8
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie Zmiana lusterek na elektryczne

Witam. Wiem że podobny temat jest w FAQ jednak dotyczy on sytuacji kiedy mamy instalacje pod owe lusterka. Ja tej instalacji nie mam a chętnie wyposażę się w elektryczne i grzane lusterka. Znam oczywiście stronke http://www.foka24.de/Focus/E-Spiegel.html i większość tematu udało mi się rozkminić. Jednej kwestii tylko nie rozkodowałem mianowicie sposobu podłączenia wiązki łączącej lewe i prawe lusterko do skrzynki nad nogami kierowcy. Czy dwa przewody idące do skrzynki są "rozgałęzieniem" dwóch z pięciu przewodów z wiązki? I o co chodzi z gniazdem C51 bo widnieje ono w niemieckim opisie? Jeśli ktoś pomoże mi rozwiązać wątpliwości chętnie opiszę w FAQ moje poczynania w tej kwestii.
Pozdrawiam
__________________
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-16, 16:25   #9
blackdriver
Gaduła
Grupa: Śląsk
 
Avatar blackdriver
 
Łukasz
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Tychy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
ST Tychy
Postów: 1 523
Garaż
Domyślnie

Witam
Ostatnio zdecydowałem się na wymianę lusterek manualnych na elektryczne. Po sprawdzeniu połączenia drzwi-kabina okazało się że nie mam wiązki od lusterek w drzwiach, ale chociaż jest ona w kabinie. Spoko, dołożenie wiązki w drzwi to żaden problem więc tak też zrobiłem. Lusterka działają jednak szybko okazało się że nie działa ich ogrzewanie. Po przejrzeniu niemieckiej strony oraz tematów tutaj na forum zająłem się skrzynką bezpieczników. W złączu C14 pin 2 jest więc tu się wszystko zgadza, jednak okazało się że nie mam obsadzonego pinu 9 w złączu C11, a co więcej nawet nie mam tej wtyczki.

Kupiłem więc skrzynkę bezpieczników razem z wtyczkami z jakiejś bogatszej wersji, po podłączeniu jej i włączeniu ogrzewania tylnej szyby, na pinie 9 pojawia się napięcie czyli jest OK
I tu pojawia się problem. Skoro w połączeniu drzwi-kabina mam obsadzony pin 20 odpowiadający za ogrzewanie lusterek...to gdzie jest drugi koniec tego przewodu skoro nie dochodzi on do skrzynki bezpieczników?? Bo rozumiem że powinien on właśnie iść do skrzynki bezpieczników i wspomnianej wcześniej wtyczki C11 pin9. Owszem, mogę "iść po kablu" ale średnio widzi mi się rozbebeszanie wszystkiego i śledzenie go.
Może ktoś jest w stanie mi pomóc?
W lusterkach manualnych miałem wymienione szkła na podgrzewane i przewody kładłem sam. Podłączyłem się wówczas pod ogrzewanie tylnej szyby w tym dużym złączu przy lewej stopie kierowcy. Jako że do ogrzewania jest dosyć gruby przewód to i do lusterek dałem podobny. W oryginalnej wiązce elektrycznych lusterek przewody od ogrzewania są znacznie cieńsze...więc jak się domyślam nie mogę się nimi podłączyć bezpośrednio pod grzanie tylnej szyby (na elektryce się jakoś szczególnie nie znam ale skoro od tylnej szyby jest gruby przewód to chyba z jakiegoś powodu on taki jest ) Poza tym skoro już coś robię to chcę to zrobić dobrze i tak jak było to robione fabrycznie a nie bawić się w puszczanie dodatkowego zasilania od ogrzewania lusterek skoro mam (w drzwiach) instalacje.
__________________
był Peugeot 306 1.9 TD...jest...2 x Ford Focus 1.8 TDDi


KLIK
blackdriver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-16, 11:50   #10
si3wc4
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Piotr
Zarejestrowany: Apr 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
KT Tarnów
Postów: 62
Domyślnie

Z tego co widzę po allegro, to duże maty (20x14cm) pobierają ok 20W energii, czyli ok. 1.7A na sztukę.
Do takiego obciążenia wystarczą przewody 1mm^2.
Tylna szyba pobiera nawet do 17A i żeby ograniczyć spadek napięcia na tym dość długim przewodzie jego przekrój to bodajże 4mm^2.
si3wc4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne lusterka, lusterka


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Zestaw do montażu 4 elektrycznych szyb piotr7691 Elektryka, audio i alarmy 23 06-04-15 13:38
[MK1] Usterka elektrycznych lusterek Rafer Elektryka, audio i alarmy 4 27-10-09 19:34
[FFI] Kilka dziwnych elektrycznych spraw. fromage86 Elektryka, audio i alarmy 2 10-07-09 23:26
włącznik szyb elektrycznych problem piotrmayday Elektryka, audio i alarmy 1 11-04-09 19:33
[FFI] montaz szyb elektrycznych tyl Maly Elektryka, audio i alarmy 5 12-05-06 01:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u