Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-10-10, 18:52   #1
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie FFI Tddi poranny dym - nowośc !!!

Witam.
Sporo się naszukałem na forum podobnych do mojego tematów. Trochę ich było, ale nikt jednoznacznie nie zakończył tematu... Stąd pozwoliłem sobie odgrzac starego kotleta. Mianowicie.

Rano, po odpaleniu, z rury idzie biało/niebieski dym o bliżej nieokreślonym zapachu. Nadmienię, że sporo czekam aż zgaśnie kontrolka swiec żarowych - nie wiem czy ma to znaczenie.
Jak już kopci auto, podłożyłem rękę pod rurę i potrzymałem chwilę. Ku mojemu zdziwieniu na dłoni pojawiła mi sie jakby czarna sadza. Takie malutki, czarne drobinki. Nie ma problemu z dynamiką, nie ma problemu ze spalaniem (6l/100), nie bierze oleju (jak na razie 5 tys od wymiany - nie ubyło nic).

W poprzednich tematach było o EGR, było o turbinie, było o wtryskach i nikt ostatecznie nie napisał jak się zakończyło.

Odezwijcie się i pomóżcie, bo nie wiem za co mam się zabrac na wstępie, a głupio tak robic wszystko po kolei...

Z góry dzięuję i pozdrawiam
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 20:17   #2
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kwl Zobacz post
Odezwijcie się i pomóżcie, bo nie wiem za co mam się zabrac na wstępie
Na wstępie wrzuć na luz Tak ma być. Jak nie zostawiasz czarnych chmur w czasie jazdy to lekkie dymienie po odpaleniu jest OK a te drobinki to sadza.
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 20:47   #3
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

No to kolego uspokoiłes mnie setnie
Fakt, czarnych chmur nie zostawia (przynajmniej nie widzę nic w lusterku)
Zastanawia mnie ten fakt dlatego, ze mam drugiego diesla (SEAT SDI, bez turbinki) i ten absolutnie nic z siebie nie wydala - stąd pytanie.

Wymieniałem rozrząd w zakładzie reklamującym się jako partner BOSHa i koleszka powiedział mi, zebym szybko coś robił z wtryskami, bo mi pompa padnie... Patrzę jednak na to przez pryzmat chęci naciagnięcia mnie na diagnostykę i naprawę u nich. Wiem, ze to cwaniaki.

Wracając do wątku.
Kopcenie trwa jakieś 10 sekund, nie więcej. Dzieje sie to tylko rano, po nocnym postoju. W ciągu dnia auto stoi 8-10 h i kopcenia nie ma Naprawdę frapujacy temat.
Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowośc. Im noc wilgotniejsza, tym to dymienie też jakby w ciągu tych ok. 10 sek bardziej intensywne - większa chmurka.

Może po prostu jestem już przewrażliwiony i mam job... na punkcie tego kopcenia. Trochę lipa rano pod blokiem przy sąsiadach, ale co tam...

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, chętnie poznam opinię.
Koledze Kubuchowi dziękuje za uspokojenie
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 20:56   #4
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Nawet w instrukcji piszą ''zimne spalanie'' może wystepować przy niskich temperaturach.Widocznie jest coś ze sterowaniem dawki paliwa,powietrza,też tak mam a przejechałem już 280tyś i wcale się tym nie przejmuję,pompę,wtryski mam orginał.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 21:15   #5
sjenit3
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łomża
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
BL Łomża
Postów: 55
Domyślnie

Nie ma czym się martwic, przy tej pogodzie jaka jest obecnie to norma. Jeżeli w czasie jazdy by ci tak dymiło to by były powody do zmartwień. Przy zimnym spalaniu, obłoki dymu są koloru niebieskiego. A to co masz teraz to kwestia nierozgrzanego auta.
sjenit3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 21:44   #6
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

no najgorzej, ze ciężko jednoznacznie określic mi kolor tego dymu. Ni to on całkowicie niebieski, ni to biały. Zapach jakiś ma, ale jakiś strasznie intensywny nie jest. Kolega napisał, ze to normalka przy takiej pogodzie. Fakt, auto mam od miesiąca i właściwie jak kupiłem nastały te dziwne warunki atmosferyczne. Nie było już ciepłych nocy, ale im noc łagodniejsza, tym dymienie mniejsze.
Problem rozważam w ujęciu nadchodzącej zimy.
Zastanawiam się jak bedzie palił po nocce -30...
Jeżdżę autem codziennie. Średnia dzienna to ok. 200-250 km, miesiecznie 6-8 tkm. Stąd moja sracz...
Co jeszcze mogę napisac, żeby naprowadzic...hmm...
Pierwsze poranne odpalanie skutkuje lekką nierównością pracy silnika, która trwa równolegle z dymieniem. Nierównośc ma charakter kosmetyczny, bo różnica obrotowa przy porannym rozruchu do tej przy normalnym trybie pracy jest ledwo widoczna na wskazówce obrotów. Powiedzmy, ze wskazówka przez te sekundy położona jest ze 2 mm wyżej niż zwykle.

Wiem, że się czepiam, ale naprawdę tryb mojej pracy wymaga pilnowania auta pod każdym względem i reakcje na każde, nawet najmniejsze, odstępstwo od normy

Mam nadzieję, że foka odpłaci się brakiem kaprysów...
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 21:58   #7
sjenit3
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łomża
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
BL Łomża
Postów: 55
Domyślnie

Ja w swojej foce najlepsze obroty biegu jałowego obserwuje przy mrozach, bo wtedy jest podawana wieksza dawka paliwa, a obroty oscyluja okoł o 2. Ja u siebie zamiezam wlac płyn do przeczyszczenia układu zasilania i zamierzam przeczyscic egr takim srodkiem gdzie na forum było opisywane. Zaslepiac nie mam zamiaru., bo jak na przegladzie przjdzie do pomiaru emisji to bede wtedy jaja.
sjenit3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 22:35   #8
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

ale to co, chcesz coś do baku podlac, żeby Ci po układzie poszło?
Myślisz, ze w całokształcie bedzie miało to jakiś pozytywny wpływ na poprawę pracy?
Ja jakoś nie jestem przekonany do tych 'cudownych' specyfików. Mimo wszystko te układy są już trochę nowocześniejsze niż klekoty np. VW, i głupio byłoby strzelic sobie w kolano płynem za kilkanaście złotych.
Może jednak ktoś już spróbował i ma coś dobrego do powiedzenia w tej kwestii.
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 23:18   #9
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Jak nierówno pracuje chwile po porannym odpaleniu to możesz sprawdzić świece.
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 13:07   #10
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

gówno prawda, zawsze jak jest chłodniej albo mroźno, obroty silnika są podwyższone przez parę minut (czas do nagrzania) spowodowane to jest podniesieniem obrotów ze względu na zasysane zimne powietrze. Było to tak napisane w książce , tej o focusie pt sam naprawiam czy jakoś tak.
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 19:30   #11
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

no właśnie też myślę nad zmianą swiec żarowych. Koszt niewielki, zima za pasem, wiec akurat taka inwestycja, nawet w formie profilaktyki wydaje się byc do przyjęcia.
Wymienię świece i napiszę, czy zauważyłem jakąkolwiek zmianę.
Moze chociaż jeden temat z cyklu: TDdi dymi po odpaleniu, dojdzie do opisanego rozwiązania
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 20:43   #12
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Napisałem sprawdź bo po co wymieniać jak grzeją
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 21:45   #13
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

a jak to zrobic? bo naprawdę nie wiem
słyszałem coś o podłączaniu do przewodów "porzycz aku", ale wiąże się to z ich demontażem, a ja nie mam czasu na to, bo jak wracam to już jest ciemno, jak wyjeżdżam to nie mogę, bo strój nie za bardzo się do tego nadaje, poza tym strach, że coś uszkodzę
jest jakaś metoda sprawdzenia bez potrzeby demontażu świeczek?
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-10, 20:06   #14
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

witam po przerwie.
Nie wiem, czy nie zbyt przedwcześnie się chwalę, ale co tam
Byłem teraz w delegacji focusem i w drodze do kolejnego miasta postanowiłem uzupełnic bak lepszym paliwem. Wlałem Ultimate'a do pełna - jakieś 43 litry, reszta to normalny ON ze Statoila. Zostawiłem auto pod hotelem. W nocy był mróz na Lubelszczyźnie (całe oblodzone szyby, potworny 'pic' po wyjsciu z ciepłego pokoju). Od razu zacząłęm się zastanawiac jaki kopciuch poleci na dzień dobry. Ku mojemu zdziwieniu w lusterku nie zobaczyłem żadnej chmury. Musiałem aż wysiąsc, zeby się upewnic. Coś tam poszło, ale wiatr rozwiał, no i brak chmury zwaliłem na silne wianie.
Wróciłem do Łodzi, wypaliłem z pół baku i dzisiaj rano znowu ruszyłem w trasę. Odpalam rano (też noc zimna), a dzisiaj już dymu z rury brak Widac jakośc paliwa miała na to wpływ, albo jednorazowo efekt porannej chmury znikł.

Poajwił się za to nowy wątek.
Od wymiany oleju przeleciałem jakies 7 tys km i dzisiaj zauważyłem ubytek tegoż płynu.
Zanim sprawdziłęm olej przeleciałem jakie 150 km i po schłodzeniu auta i zgaszeniu sinlika słycha było wyraźny pisk przez ułamek sekundy. Wtedy ostygł silnik, sprawdziłem olej i zauważyłem ubytek, jakieś 4 mm na bagnecie. Myślicie, ze to piszczenie może miec z tym związek?

P.S.
Zauważyłem też, ze po porannym odpaleniu zanim silnik sie nagrzej, coś piszczy przy prawym błotniku. Postawiłem na pasek, a raczej to koło, które się z paskiem obraca.
Potem wykryłem ten olej. Myślicie ze to powiązane ze sobą moze jakoś byc?
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-10, 21:15   #15
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

Przepaliłem prawie cały zbiornik Ultimate'a. Dzisiaj rano zszedłem odpalic i niestety dymienie powróciło. Problem w tym, że teraz nie dymi 10 sek, tylko znacznie dłużej...
Zdążyłem wypalic całego papierosa - nadal dymi. Przejechałem jakiś kilometr na stacje i przestał. Zalałem teraz Diesel Gold ze Statoila - zobaczymy.
Coraz bardziej zaczyna mnie ten dym irytowac...normalnie wstyd pod blokiem. Każdy się gapi i jakieś docinki lecą...(Ford g... wort itd)
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-10, 12:01   #16
Marcin bra
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: WADOWICE
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 7
Domyślnie

Jeśli chodzi o paliwo to u mnie najlepiej, najbardziej płynnie, auto chodzi nie na Gold tylko na zwykłym, On ze Statoil. Osobiście jeżdżę na markowym paliwie Statoil Shell i też dymi mi kolego ale to tak jak tobie kiedyś lekko i szybko kończy. Sprawdź czy się nic nie leje spod auta.
__________________
JoJo
Marcin bra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-10, 20:27   #17
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

wiesz co szczerze przyznam, ze zrobiłem chyba raban bez potrzeby. Wydaje mi się, ze wzmożone dymienie, o którym pisałem we wcześniejszym poście to efekt większej wilgotności powietrza (była mgła). Wydaje mi się tak dlatego, ze kiedy mamy suchą noc, dymienia praktycznie nie ma wcale - dosłownie chwila, chmura nie większa niz dym wypuszczany z płuc po fajce Jak jest wilgotno to zaczyna kopcic po chwili - jakies 2-3 sek po odpaleniu. Nie wiem czy to nie ta para wodna, która się zebrałą w układzie. Zauważyłem, że na lepszym paliwie nie leci ta sadza z rury, którą obserwowałem przy zwykłym ON. Spod auta nic nie leci - już sprawdzałem. Ubytek oleju (8 tkm od wymiany) śladowy. Co ciekawe wyliczyłem na tych cudakach typu GOLD, Ultmate, Verva mniejsze spalanie. Jechałem tak jak zwykle i zamiast 6l spalił ok. 5,5l.

Obserwuje dalej i dam znac co się zmienia.
Przepaliłem po baku każdego z cudaków. Pojutrze lecę na Śląsk to zaleje zwykłej ropy ze Stata. Zobaczymy czy zakopci po staremu

P.S.
Pocieszyłeś mnie, że nie jestem jedyny z porannym dymieniem. chyba za dużo oczekuję od 10 letniego diesla z turbiną w jesienne poranki Reszta naprawdę bez zarzutu.
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-10, 22:30   #18
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Pocieszę Cię, że mając benzyniaka czasem obserwuję jebitne dymienie na zimnym, a czasem jest wręcz bardzo małe i podsunąłeś mi dobry pomysł z obserwacją przy wilgotności. Faktycznie, jak był mglisty poranek i czuć było 'mokre' powietrze, kopcił jak diabli. A dziś np. nie zauważyłem bo było w miarę fajnie.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-10, 09:35   #19
bartek1104
Turysta
 
Avatar bartek1104
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Piła
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 75KM manual
lipiec
2002
Postów: 52
Garaż
Domyślnie

diesel = sadza
rano = para
moj tez "kopci" na bialo ale tylko po dluzszym postoju i jak jest zimno i na dodatek wilgotno
bartek1104 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-10, 14:48   #20
Kluseczka29
Turysta
 
Avatar Kluseczka29
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Szczecin
Ford Focus II FL
HB 5D
1.4 Duratec 80KM manual
lipiec
2009
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 27
Garaż
Domyślnie

Warto sobie wpisac no google "temperatura punktu rosy".

Ogólnie poranne dymienie jest skutkiem kondensacji pary wodnej w atmosferze. Kondensacja powstaje gdy temperatura spadnie ponizej temperatury punktu rosy i obecnosci w powietrzu jader kondensacj, czyli stalych czasteczek na ktorych moga osiadac drobiny skroplonej pary wodnej. Najczesciej sa nimi krysztalki soli, drobne ziarenka piasku, sadze, pyły i inne zanieczyszczenia. Produkty kondensacji osadzaja sie na podlozu w postaci osadow atmosferycznych (rosa). No i gdy opalamy auto to... juz chyba nie trzeba tlumaczyc.
Kluseczka29 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-10, 17:21   #21
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

panowie. Kopcenie?? Sprawa prosta... Każdy samochód po postoju zakopci... A im dłużej stoi i w bardziej wilgotnych warunkach tym mocniej.. do układu wydechowego wchodzi wilgoć która się osadza a najbardziej w katalizatorze bo tam najwięcej tego syfu... nie raz nawet może woda z tłumika wylecieć.
Tak np jest w komisach. Ktoś chce kupić diesla ale jak odpali i zobaczy przez chwilę chmurę z tyłu to twierdzi że silnik na wykończeniu, takie coś mnie śmieszy i od razu widać, że ktoś nie ma pojęcia o co chodzi i co mówi, a samochody nie raz stoją tam nie odpalane kilka tygodni i co najgorsze nawet jak już odpalone to rzadko silnik osiąga temp. max przy czym paliwo nie jest spalane do końca tłumik nie wygrzany i cały syf w środku zostaje...
Ja sam mam TDdi i rano raz jest chmurka raz nie ma i się tym nie przejmuję, z obrotami jest tak, że jak silnik ma niską temp. To komputer podaje większą dawkę paliwa, wtedy silnik równiej pracuje, szybciej się rozgrzewa i przy ruszaniu ma mniejsze obciążenie i ciężej go zamulić...

Z tym piszczeniem kolego to może być pasek lub rolka napinacza albo w najgorszym przypadku cały napinacz już nie trzyma. U mnie też pojawiło się jesienią przy zimnym silniku jak odpalałem to sobie chwilkę zapiszczał, potem coraz dłużej to trwało aż w końcu piszczy do momentu rozgrzania silnika, więc zwróć na to uwagę...

Pozdrawiam
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-10, 20:44   #22
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

wesz co SEBOLUDEK, jakieś 3 tygodnie temu wymieniałem rozrząd.
(teraz uwaga, bo albo się popiszę, albo ośmieszę )
Wymieniłem pasek i rolkę samonapinającą nie wiem czy to miałeś na myśli. Byc może to nowe co założyli zostało jakoś źle założone.

Tak jak u Ciebie, piszczenie trwa jakieś 30 sekund do minuty i delikatnie zanika. Piszczy tylko i wyłącznie przy porannym odpaleniu. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Myślisz, ze może to byc wina wadliwie wymienionego rozrządu, badź części słabej jakości? Zawsze można jechac z reklamacją.

P.S.
Ostatecznie co się u Ciebie okazało z piszczeniem?
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-10, 20:53   #23
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Pasek klinowy/rolka napinająca ten pasek - nie rozrząd
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-10, 23:09   #24
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

HAHA no to jednak się ośmieszyłem dobrze, ze za wczasu się przyznałem, że taki ze mnie znawca, jak z koziej d.. trąbka

Zanim pojadę do mechaniora, wolę odrobinę "zaświecic" jakąś wiedzą, zeby nie naciąngnęli mnie przypadkiem.

Dymienie, które jest tematem tej wymiany zdań, według jednego znawcy z BOSHA na bank kwalifikowało pompe do wymiany a wystarczyło raz porządnie zalac czystszym paliwem i problem sam się rozwiązał.

Wracając do wątku paska klinowego/rolki napinającej tan pasek. W grę wchodzi wymiana w perspektywie zakładam. Jakieś orientacyjne koszty znacie? Robiliście to u siebie?

Chyba, ze macie jakieś cenne uwagi, jak dojśc do tego czy to wina paska, czy też rolki.

Dzięki koledzy za wsparcie
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-10, 23:29   #25
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Ogólnie to jedno powoduje drugie. Ślizgający się pasek, traci przyczepność za sprawą rolki, która niedostatecznie go dopina, lub drugi scenariusz: któreś z kół napędzanych stawia za duży opór. Pasek piszcząc zdziera swoją powłokę, dzięki której ma przyzwoitą trakcję.
Słowem: cały rok piszczący pasek nadaje się do wymiany gdyż pozbawiony jest powłoki trakcyjnej.
Napinacz to przeważnie główny winowajca, ale warto zdjąć i sprawdzić, jak urządzenia napędzane za pomocą paska reagują na ruch ręką.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-10, 00:10   #26
bartek1104
Turysta
 
Avatar bartek1104
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Piła
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 75KM manual
lipiec
2002
Postów: 52
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Ogólnie to jedno powoduje drugie. Ślizgający się pasek, traci przyczepność za sprawą rolki, która niedostatecznie go dopina, lub drugi scenariusz: któreś z kół napędzanych stawia za duży opór. Pasek piszcząc zdziera swoją powłokę, dzięki której ma przyzwoitą trakcję.
Słowem: cały rok piszczący pasek nadaje się do wymiany gdyż pozbawiony jest powłoki trakcyjnej.
Napinacz to przeważnie główny winowajca, ale warto zdjąć i sprawdzić, jak urządzenia napędzane za pomocą paska reagują na ruch ręką.
a nie przez rozwalone lożyska w rolkach?
i krecac reka chyba nie bedzie slychac pisku? nie jest tak ze to dopiero piszczy przy wiekszych obrotach?

---------- Post dodany o 00:10 ---------- Poprzedni post był z 00:09 ----------

Cytat:
Napisał kwl Zobacz post
HAHA no to jednak się ośmieszyłem dobrze, ze za wczasu się przyznałem, że taki ze mnie znawca, jak z koziej d.. trąbka

Zanim pojadę do mechaniora, wolę odrobinę "zaświecic" jakąś wiedzą, zeby nie naciąngnęli mnie przypadkiem.

Dymienie, które jest tematem tej wymiany zdań, według jednego znawcy z BOSHA na bank kwalifikowało pompe do wymiany a wystarczyło raz porządnie zalac czystszym paliwem i problem sam się rozwiązał.

Wracając do wątku paska klinowego/rolki napinającej tan pasek. W grę wchodzi wymiana w perspektywie zakładam. Jakieś orientacyjne koszty znacie? Robiliście to u siebie?

Chyba, ze macie jakieś cenne uwagi, jak dojśc do tego czy to wina paska, czy też rolki.

Dzięki koledzy za wsparcie
jak juz mowilem, polej pasek odrobina wody to zobaczysz czy pasek czy rolka
bartek1104 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-10, 22:45   #27
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

dopisuję to do listy rzeczy do sprawdzenia
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8 tddi


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
1,8 TDDI, poranny rozruch na mrozie jazi1 Silnik i skrzynia 53 10-02-10 23:34
Dziwny poranny problem :/ marwoj2905 Silnik i skrzynia 5 17-08-07 12:31
Ciężki, poranny rozruch by Marek Staszewski (Autoelektronika Jackiller Silnik i skrzynia 5 24-11-05 07:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u