Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Auto Detailing

Komunikaty

Auto Detailing Po co myć i tak będzie brudny :)

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 13-04-12, 02:29   #1
mariost
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar mariost
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Z Japonii
Inny
sedan
2007
Postów: 1 777
Domyślnie Nasze prace

Co by nie być pasywnym zakładam wątek o naszych "wypocinach" Mogą się w nim pojawiać inne marki ? Bo jeśli nie, to skasować - ja myślę, że dało by nam to pogląd na właściwości lakierów i procesy wykonywania niektórych czynności. No i troszkę się dzięki temu będziemy uczyć - a o to nam chyba chodzi Zacznę od moich dawnych prac (na których "raczkowałem"):

Samochód - Fiat Punto II
Wiek - "gimnazjalista"- 1sza klasa (...samochód naturalnie...)
Stan lakieru - świrle, na masce i błotnikach przednich długie głębokie rysy do podkładu ponieważ samochód był
kiedyś eLką na której reklamy, jakiś "śpec" docinał skalpelem czy żyletką - nie wiem... na masce
kupa odprysków (niestety już do malowania się nadających)...no i dach, praktycznie matowy,
malowany przez faceta z miotłą w ręku, maczaną w wiadrze z "gaszonym wapnem" - nazywają
go u nas "lakiernikiem ...przez bardzo długi czas nie zabezpieczona, zdążyła bardzo "wnikliwie" się
zabrudzić. Poza tym w lakierze było tyle wosku koloryzującego (SONAX), że nie mogłem sobie
poradzić z pozbyciem się tego cholerstwa

Odświeżenie obejmowało mycie, lekką korektę i pierwsza aplikację LSP - trwało około 12h.
Po przerwie 16sto godz. LSP zostało zaaplikowane jeszcze raz - 2h
Poza tym, "pod górkę" , pogodę zobaczycie na zdjęciach, słabe światło, którego aparat nie miał skąd "nałapać", dlatego zdjęcia są, jakie są...miejsce pracy też póki co jest jakie jest. Ale jak to w "Shrek-u" gadali "...jakoś poszło ośle...jakoś poszło..."

Użyłem:
Mycie - T&G w sprayu Nigrin
szampon i rękawica Nigrin
suszenie Fluffy
Koła - P21S
Odświeżenie - S17+, S40, Megs UC, pady pomarańczowy Flexi, biały Monster, zółty wafel Monster, pomarańczowy
80mm Flexi, futro
Dressing na oponach - Sonax Gel
Plastiki - 303 AP
Polerowanie wosków - fibra "ravi" z marketu za 5.60 zł.)

...taki brudasek był :



...popsikaliśmy, pomachali rączkami i ...



...to do garażu bo na dworze :-s

...Fiat był glinkowany niedawno i od tego czasu praktycznie stał w garażu więc ograniczyłem się do glinkowania dachu, który wyglądał tak :



...nie było wyjścia...trza się było przeżegnać i po raz pierwszy przywitać z "baranem":


...jedziemy...

...w międzyczasie Wojtuś czytał gazete:




...po jednym przejeżdzie... lakier był tak żle nałożony, że , nie ciąłem tej "mory" do końca :


...lakier utleniony, "wypłowiały", na wielu panelach różnił się po prostu kolorem :

...poza tym standardzik :



...klapa tył, nie ująłem tego tak na zdjęciach ale w rzeczywistości wyglądało to gorzej na całym tym aucie, poza tym Sonax-skurczybyk dużo zakrył bo był wiele razy wcześniej aplikowany i wniknął w lakier niemiłosiernie...



słabe 50/50: maska

...nadkole-przód


...nadkole po S17+


...nadkole tył po S17+

...klapa-tył 50/50



...i po

...no to myjemy



... "suszi" ...

...skubany (fluffy) 2 razy wysuszył tego małego "pierdołka" i nie miałem co z niego wyciskać za bardzo


...puszeczka na dach, buteleczka na resztę :

...to już se Wojtuś sam kładł bo ja obowiązki małżeńskie pojechałem spełniać... ) po pierwszej warstwie:







...chciałem na drugi dzień zrobić zdjęcia na powietrzu ale:

...jeszcze kilka po drugiej warstwie:














KONIEC. Dotrwał ktoś do końca ??? =))
mariost jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u