Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 17-06-06, 10:53   #1
Juby
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: w-wa
Postów: 25
Domyślnie FOCUS ST - WIELKIE OSZUSTWO REKLAMOWE FORDA

Jestem posiadaczem pierwszego sprzedanego w Polsce FF ST 2522 ccm R5 mocy 220 KM i 320 NM - z taką świadomością w dniu 4 kwietnia br dokonałem zakupu tego auta w AP W-wa. Buda - forda silnik - volvo.

Cieszyłem się jak głupi, bo takie autko chodziło mi po głowie.

Po 3 tysiącach przejechanych kilometrów udałem się do serwisu aby dokonać wymiany oleju oraz wkładu filtra olejowego. W serwisie olej syntetyczny był ale po wkład do filtra jeździłem do volvo bo srwis nie posiadał.

Mając juz ułożony silnik zdecydowałem się na zbadanie jego mocy na hamowni silnikowej. Wybór padł na Kreatora mocy w W-wie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy z wydruku dowiedziałem się że mój samochód ma tylko 190 KM i około 300 NM jedyna rzecz, która się zgadzała to to że przebieg momentu obrotowego rzeczywiście zgadzał się miejwięcej z tym o czym informowała firma ford. Hamowanie odbywało sie na paliwie 95 oktanów. Takim paliwem zalewałem to auto od początku.

Udałem się do AP w Warszawie z wydrukiem i wylewam tam swe żale, że przecież w dniu zakupu to auto miało mieć taką moc jaką podano do wiadomości publicznej.

Tam Pan kierownik działu sprzedaży poinformował mnie, że dane dotyczą mocy samego silnika i jego sprawności a nie mocy przekazywanej bezpośrednio na koła auta.

I w tym miejscu mnie szlag trafił - przecież mnie nie interesuje sprawność silnika tylko moc właśnie przekazywana na koła i dająca się zmierzyć na hamowni.

Gdybym wiedział, że ten samochód ma taką moc to nie wywalałbym 120 tyś na niego bo znam parę innych ciekawych autek za nawet niższe pieniądze. Ford nigdzie nie podaje w swoich reklamach, że podana moc to moc silnika a nie samochodu.

I to już jest oszustwo!

Na moje protesty Pan kierownik działu sprzedaży AP Warszawa wezwał ochronę i kazał mnie wyprosić!

W między czasie poprosiłem o rozmowę z Panią Dyrektor, która mnie wezwała na rozmowę. Okazała się osobą normalną w przeciwieństwie do swego pracownika.

Od tej Pani dowiedziałem się że instytucją, której wyniki badania mogą być uwzględnione i respektowane przez firmę Ford jest PIMOT Warszawa ul. Jagielońska.

Zostawiłem kopię wydruku przebiegu mocy i opuściłem AP. Poczułem się jak frajer, który był dobry płacąc 120 tyś za coś co nie jest tego warte. A gdy przychodzi upomnieć się o swoje można go wywalić za pomocą ochrony!

Opróżniłem zbiornik paliwa z benzyny 95 oktanów i zalałem go do pełna paliwem bp 98 oktanów tak jak zaleca producent - wyjeżdziłem zbiornik i ponownie go zapełniłem tym paliwem aby komputer miał duzo czasu na przestqawienie parametrów do danego paliwa.

Pojechałem także do innego serwisu po to aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku z komputerem, czy nie ma błędów i czy czasami nie poszedł przepływomierz bo to także może być przyczyną spadku mocy. Okazało się wszystko w porządku!

W między czasie zwróciłem się telefonicznie do w/w Państwowego Instytutu w celu umówienia się na hamowanie forda st. Tam szanowny Pan zapytał mnie ile koni ma mój silnik kiedy mu powiedziałem że powinien mieć powyżej 200 KM - stwierdził, że niestety badania nie zrobi bo ich hamownia jest tylko do 180 KM. Jaki z tego wniosek?

Instytucja wskazana przez Forda i podobno wyniki, której uwzględniają nie jest w stanie dokonać pomiaru!

Zapytałem szanownego Pana to co mam zrobić? Podpowiedział mi abym zgłosił się do instytutu Transportu i poprosił o hamowanie tego silnika, przy czym poinformował mnie że według obowiązującego prawa międzynarodowego - unijnego dopuszcza się mniejszą moc do maksymalnie 5% wartości nominalnej.

To było dla mnie wskazówką że mój ST nie jest tym czego oczekiwałem w dniu zakupu!

Zwróciłem się więc do Instytutu Transportu w Warszawie, który zajmuje się także wydawaniem homologacji dopuszczających pojzady do jazdy po polskich drogach.

Tam miły Pan stwierdził, że mogą jedynie hamować sam silnik ale muszę im dostarczyć silnik wraz z osprzętem. Czyli wyjąć na swój koszt dać i oni go będą hamowali pod kontem sprawności.

Kółko się zamknęło. Na pytanie czy to auto lub silnik był przez nich homologowany - usłyszałem odpowiedź, że nie bo wszedł na rynek na prawach unii europejskiej.


Dwie instytucje ważne dla Forda nie były w stnie potwierdzić lub sprawdzić forda ST

Nie dając za wygraną udałem się na hamownię do Chojnackiego. Paliwo 98 bp w zbiorniku itp.

Wynik na hamowni dawał przy tym paliwie 194 KM i około 320 Nm.

Zwróciłem się z tymi informacjami do dyrektora serwisu AP i tam dowiedziałem się ponownie, że Ford potwierdza tylko moc silnika a nie moc przekazywaną na koła.

TAK WIĘC W PEŁNI ŚWIADOMY TEGO CO TU PISZĘ, FORD REKLAMUJĄC NOWEGO ST DOPUŚCIŁ SIĘ OSZUSTWA PRZEDSTAWIAJĄC SWÓJ PRODUKT I PODAJĄC NIEPRAWDZIWE DANE, KTÓRE NORMALNEGO UŻYTKOWNIKA NIE INTERESUJĄ!

TAK WIĘC ZANIM ZDECYDUJECIE SIĘ NA KUPNO AUTA MARKI FORD UWAŻAJCIE NA TO CO KUPUJECIE! BO WPROWADZANIE W BŁĄD TO SKUTECZNY SPOSÓB NA SPRZEDAŻ

TO MÓJ PIERWSZY I OSTATNI SAMOCHÓD TEJ MARKI NIE ROBIĘ INTERESÓW Z OSZUSTAMI I SALONAMI SPRZEDAŻY GDZIE WZYWA SIĘ OCHRONĘ ABY UCISZYĆ KLIENTA, KTÓRY MA RACJĘ :fcp7

WNIOSKI CO DO ZAKUPÓW AUT MARKI FORD, KUPNA ICH W SALONIE AUTO PLAZA WARSZAWA - POZOSTAWIAM WAM DO OSĄDU!

PS. NA AUTO SZKOŁĘ PANA CZOPIKA SPONSOROWANĄ KAŻDEMU POSIADACZOWI ST PRZEZ FORDA TEŻ OD PONAD DWÓCH MIESIĘCY DOCZEKAĆ SIĘ NIE MOGĘ A PRZECIEŻ PUBLICZNIE TO OGŁOSILI NO NIE?
Juby jest nieaktywny  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Montaż komputera pokładowego CAr MK1 138 04-11-18 12:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u