Forum Focus Klub Polska
Strona Domowa O Nas Forum Ford Focus Gielda Rejestracja
Tuning Zrób To Sam Download Galeria Facebook
Foczka Miesiąca
...
Zaprzyjaźnione Kluby


Polecamy

Historia FKP

W kwietniu podczas rozmów internautów na jednym z motoryzacyjnych for kilku użytkowników Forda Focusa postanowiło się spotkać. Spotkanie odbyło się 7 kwietnia 2001 roku na warszawskim Cargo. Przyjechało ponad 10 focusów, w tym jeden aż z Augustowa. Na tym spotkaniu wszyscy obecni wyrazili potrzebę utworzenia klubu zrzeszającego użytkowników Forda Focusa. Tak oto powstał pierwszy w Polsce klub miłośników tego samochodu. Na przewodniczącego klubu wybrano FocusaPl, który wkrótce został prezesem.

Po miesięcznym okresie trwania konkursu na logo klubu bezapelacyjnie zwyciężyło logo stworzone przez Trojana.

Pierwsze logo FKPNastępnie została stworzona strona internetowa oraz powstało forum dla Naszych klubowiczów.

W 2003 roku FocusPl zrzekł się funkcji prezesa. Praca wykonana na rzecz klubu przez FocusaPl uzyskała odzwierciedlenie w wyborze jego osoby na honorowego członka klubu. Jednocześnie został wybrany kolejny prezes, Trojan.

Każdy kto choć raz miał styczność z Naszym klubem, zauważa, że FKP to nie tylko samochód. Najlepiej o tym świadczą bliskie znajomości trwające od początku istnienia klubu. Dla wielu klubowiczów FKP jest sposobem na przyjemne i relaksujące spędzanie czasu. W ciągu roku są organizowane liczne lokalne spotkania, tzw. spoty i przynajmniej parę razy w roku większe imprezy integracyjne t.j. w lecie Kiełbikowa Strzecha& nad zalewem sulejowskim, Zlot na Jurze, a w zimie Krynica.

W 2004 roku Focus Klub Polska przyczynił się do powstania i zorganizowania imprezy Piknik Forda przy współpracy autoryzowanego warszawskiego dealera Forda, OMC. Na tą imprezę przyjechało 365 fordów i ponad 900 osób. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na fundację A Kogo założoną przez Ewę Błaszczyk.Kilka zdjęć z pierwszych spotkan FKP:


Powered by vBadvanced CMPS v3.2.1