Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-11-11, 19:46   #1
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie TDDi - Spadek mocy, odczyt błędów P1564

Witam.

Mam problem od jakiegoś czasu z moją foczką. Opiszę sytuację
A więc odpalam rano autko, ruszam i tu pierwsze objawy - brak mocy (lecz nie zawsze ) tak jakbym ciagnąl za sobą jakąś wielką przyczepę , gdy dojadę do celu i za chwilę ponownie odpalam samochód to moc tak jakby wraca lecz za jakiś czas znowu to samo. Podłączyłem dzis foczkę do kompa i wywalilo bląd

" P1564 - błąd modułu kontroli pompy wtryskowej "

kumpel skasował mi ten błąd, odłączył komputer odpaliłem autko i podłączył jeszcze raz, tym razem nie było już żadnego błędu. Próba generalna iiiii......
Autko chodzi genialnie.
Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, czy ten błąd to tylko taki "psikus" ze strony foczki, czy może jednak naprawdę się coś dzieje?


Dziś znowu podłączyłem kompa do foki no i niestety dalej jest ten błąd

P1564

Czy to jest znak, że siada pompa wtryskowa czy może tylko jakiś głupi czujnik?

Ostatnio edytowane przez Crash18 ; 23-11-11 o 14:50
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 14:36   #2
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Mam do was pytanko, czy syf w baku może powodować takie efekty że wywala błąd P1564? jest to błąd o dawce paliwa. Z tego co czytałem to gdy jest popsua pompa to wywala więcej błędów prawdopodobnie P1564 i P1664, a u mnie tylko ten jeden jedyny. Może jest tak, że jest mała przepustowość paliwa przez węże i po prostu jest za małe ciśnienie paliwa, które później idzie do wtrysków i dlatego komp pokazuje, że jest błąd?

Filtr paliwa był wymieniany jakieś 2 miesiące temu, ale problem nie ustępował czy czyszczenie baku i przewodów, mogłoby dać jakiś skutek? Nie dopuszczam do siebie myśli, że siada pompa dlatego tak to wykombinowałem
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 14:59   #3
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

P1564 Injection Pump Control Module Requesting Reduced Fueling

Po pierwsze... ten blad to nie blad pompy tylko nakaz zmniejszenia dawki paliwa..czyli obnizenie mocy.

Dlaczego...? abym to ja wiedzial.... bo niemasz innych bledow.

To jest dziwne bo wykonanie tej czynnosci raczej powinno byc poprzedzone innym bledem.

Mozliwe ze jest to blad wewnetrzny pompy i np. problem z z czujnikiem polozenia walka w pompie lub problem z nastawnikiem dawki wtrysku ale to sobie tylko gdybam.

To niebyly by zadne wiekie problemy..z reguly odradzam robienie pompy bo konczy sie to tak ze przewaznie wszyscy co regeneruja pompy za jakies 30-40kkm maja z nimi pozniej jakies problemy a ci co skonczyli tylko na wymianie tranzystorka hulaja pompami do 400kkm i wiecej.

Wazne jest aby filtr byl czysty.
Poniewaz niemasz innych bledow zacznij od wymiany filtra jesli nie wymieniales.
Pamietaj ze nowy filtr nalezy zalac aby nie niszczyc pompy i rozrusznika.
acha...juz miales ten problem wczesniej filtr wymieniles...hmmm...
skoro tak... to musisz sprawdzic 2 nastawniki na pompie-czyli kata wtrysku i dawki paliwa.

z sterownika pompy ida po 2 kabelki do kazdego z nich.
I powiedz jeszcze czy niezauwazyles czegos dziwnego przed wystapieniem bledu? jakas inna praca silnika?
terkotanie jak traktor? lub jak diesel vw?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 24-11-11 o 15:06
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 15:21   #4
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Czy ja wiem? Może tak sobie głośniej klekocze, ale nie dam sobie reki uciąć, oprócz tego nie zauważyłem jakiś szczegółnych zmian, obroty silnika nie falują, nie szarpie, pali od kopa także nie wiem... jedynie co to jak już pisałem wcześniej, to że ma muła.

Powiedz mi jeszcze jak sprawdzić te nastawniki? jakim sposobem? szczerze nie orientuję się co robić w tym kierunku.
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:14   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

To sa elektro zaworki..najlepiej byloby wykrecic z pompy i sprawdzic w jakim sa stanie.

http://adrianolek.com/naukajazdy/pli...silniki_zs.htm

zawor poczatku tloczenia i zawor dawki wtrysku
ja jednak u siebie nie mialem potrzeby rozkrecania ich.
O ile zawor poczatku tloczenia mozna chyba bez problemu odkrecic o tyle z zaworem dawki wtrysku moze byc problem.

Strasznie niedobrze ze niemasz innych bledow bo niewiadomo z jakiego powodu pompa redukuje paliwo.
glosniejsza praca moglaby klekotanie mpglaby podpowiadac problem z katem wtrysku a u ciebie tego niema.
Sprawdz jak bedziesz mogl na rozgrzanym silniku bo na zimno mozesz nie poznac bo zimny zawsze bedzie klekotac.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 24-11-11 o 16:24
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:19   #6
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Czy jest to jakoś specjalnie trudne czy można zrobić to na własną ręke?
Czy uszkodzenie pompy mechanicznie i sterownik można wykluczyć?
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:31   #7
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

hmm... nieznam twoich mozliwosci...jeszli potrafisz zachowac szczegolna ostroznosc, czystos i masz warunki i np. potrafisz sam naprawic rozrusznik alternator, znasz sie na elelektryce, ....to to moze byc o wiele trudniejsze od tych rzeczy...wiec...naprawde jesli sie zdecydujesz to zacznij od elektrozawor kata wtrysku.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:35   #8
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

to chyba jednak zlecę te zadanie komuś bardziej kompetentnemu

Dzięki za naprowadzenie od tego zacznę, oby to tylko nie była pompa
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:39   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

acha..sprawdz jeszcze wtryskiwacze zanim zacniesz brac sie za pompe...to niejest duzy koszt a wiele moze powiedziec...i napisz na forum.. ciekaw jestem co bedzie przyczyna u ciebie twojego niepowanzego choc irytujacego bledu.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 16:45   #10
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Ok napewno napiszę, tylko jak znajdę chwilę czasu to oddam autko do mechaniora.

Jeszcze mam jedno pytanko, czy jazda z tym błędem nie zaszkodzi foczce?
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-11, 18:20   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Nie.. to w zasadzie niejest blad tylko ograniczenie dawki paliwa, wiec napewno nie zaszkodzi chyba ze masz niewlasciwy kat wtrysku i silnik by ci klekotal nawet po nagrzaniu-wiec wtedy niepowinno sie tak jezdzic.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-11, 10:29   #12
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Wczoraj miałem chwilę czasu i wykręciłem IC, żeby zobaczyć czy wtyczka przy pompie nie jest zaśniedziała, wszystko było ok, ale co ciekawego zauważyłem pompa była już regenerowana w firmie PEZEL BOSCH SERVICE w Gdańsku, czyli wstępnie chyba pompe można wykluczyć? Czytałem sobie forum o fordach mondeo i ktoś miał podobny przypadek, że wywala tylko błąd P1564, a jego rozwiązeniem była pompka pomocnicza paliwa, o ile się orientuje w focusach chyba czegoś takiego nie ma? Wtryskiwaczy jeszcze nie sprawdzałem i tego zaworku również.
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-11, 12:27   #13
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Tak to wlasnie sie dzieje z pompami po regeneracjach.
Zamiast ludzie wymienic tylko to co sie zepsulo(tranzystorek) regeneruja cala pompe a pozniej ta pompa za jakis czas sie psuje.

powiedz mi ile jeszcze masz przebiegu?

I teraz co do mondeo..tak tak moglo byc dlatego pisalem o wymianie filtra paliwa aby napewno byl czysty bo foka niema takiej pompki.

Ale skoro znalazles taki przypadek na forum a faktycznie to oczywiste ze tak moglo byc to nasunela mi sie pewna mysl. Ktos na tej pompie mogl dlugo jezdzil z niewymienianym-zatkanym filtrem paliwa. W wyniku tego mogla sie zuzyc pompka zasilajaca w pompie wtryskowej.

Kiedys tez chyba sam mialem ten blad jak mialem filtr paliwa zatkany...choc juz niepamietam dokladnie wiec niechce mowic. Ale auto dodatkowo przerywalo na wyzszych biegach i ewidentnie brakowalo paliwa. Wymiana filtra oczywiscie wystarczyla.

Cos mi sie jeszcze pomyslalo...
niebedzie to wina zaworu sterowania dawka paliwa bo zacinanie sie tego zaworu powodowaloby nie tylko zmniejszenie mocy ale takze problemy z dawkami paliwa i dziwna prace silnika.

Zostaje sie skupic na pompie zasilajacej w pompie wtryskowej oraz na nastawniku kata wtrysku.

Mozesz sprawdzic np. takie cos.
Po odlaczeniu zasilania-(przetnij jeden kabelek ktory idzie do nastawnika kata wtrysku-tylko niezrob zwarcia do masy) kat wtrysku powinien sie zmienic na maksymalnie przedwczesny co bedzie objawialo sie bardzo twarda pracy silnika.

W ten sposob mozesz sprawdzic czy kat wtrysku sie zmieni na polecenie.

Jeszcze chyba mozna sprawdzic cisnienie powrotu paliwa-czyli to jak pompa zasilajaca dziala. To by musial sprawdzic ktos kto ma sprzet.

Ewentualnie mozna by zastosowac taka pompke zasilajaca z forda mondeo ale najlepiej cos innego zewnetrznego aby sprawdzic czy jesli pompa dostanie wiecej paliwa (paliwo pod cisnieniem)to czy zacznie poprawnie pracowac.

Chyba najlatwiej bedzie zastosowac jakas zewnetrzna pompke w celu sprawdzenia tego.
i chyba tak bym zrobil na twoim miejscu zanim pompe wyciagal.

czyli sprawdz 2 rzeczy
-kat wtrysku-czy dziala po zerwaniu kabelka
-zastosuj dodatkowa pompke zasilajaca-w sumie gdyby to pomoglo to niema problemu aby taka pompke zostawic w samochodzie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-11, 13:59   #14
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Autko ma przejechane 245.000km

Jeszcze tylko 1 pytanko, ktory kabelek przeciac? Ten co idzie w głąb pompy czy ten co jest zaraz przy pompie podłączony ? przy tej wtyczce? " To jest chyba zawór? "

Rozumię, że kabel przeciąć na włączonym silniku?

A jeszcze wymyśliłem coś takiego. Może wężyki paliwowe są zapchane jakimś syfem i dlatego ten błąd? bo nie ma tego odpowiedniego ciśnienia? To by było coś podobnego co Ty miałeś z tym filtrem...
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-11, 15:39   #15
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

niechce mi sie fotek zalaczac...podaj namiary na siebie na priv to ci wysle... tylko ze niewiem czy dzissiaj bo mnie nie bedzie pozniej.

z sterownika pompy wychodza 4 kabelki
2kabelki ida do nastawnika dawki wtrysku(tego co znajduje sie pomiedzy wyjsciami do wtryskiwaczy) a 2 kabelki ida do korektora kata wtrysku-tego pod spodem.

mysisz rozlaczyc 1 z 2 kabelkow ktory idzie do korektora.

jesli rozlaczysz niewlasciwy kabelek to nic sie niestanie-samochod moze jedynie nie zapalic.
oczywiscie na wylaczonym silniku i wylaczonym zaplonie rozlaczasz..a mozesz nawet akumulator rozlaczyc dla bezpieczenstwa...jak rozlaczysz kabelek to musisz go zabezpieczyc aby jak uruchomisz silnik to aby niezrobilo sie zwarcie.

smieci w przewodach raczej niebardzo....chyba ze pomylone zostaly wyjscia z przewodow z filtra i sa na odwrot. ale skoro to bylo juz przed wymiana filtra to raczej watpie.

Jedyne co moge zasugerowac to abys zwrocil uwage na to czy im zimniej to tym bardziej usterka wystepuje?
mozesz jeszcze sprobowac zatankowac biodiesla-jak bedziesz mial malo paliwa-to paliwo jest gesciejsze i ma lepsze smarowanie....jesli to zuzyta pompa to na biodieslu mozliwe ze bedzie lepiej pracowac.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-11-11 o 15:44
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-11, 22:26   #16
razor
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar razor
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 20
Garaż
Domyślnie

WitajcieMam trochę podobny problem co kolega. Też mi na kompie wyskakuje błąd P1564 Moduł kontroli pompy wtryskowej (żądanie redukcji paliwa) i P0167 Podgrzewacz sondy lambda za katalizatorem - obwód czujnik 3. I też mam głośną prace silnika jak jest zimny co mnie to nie dziwi ale nawet jak jest rozgrzany. Przy 2 tyś obrotach jest w miare głośny. Niby po wymianie filtru paliwowego jest zrywniejszy ale to nie to co przestało na 90KM. Dodam że ma przebieg 225 tyś. km. A na 100% turbina jest sprawna bałwanki elegancko pęcznieją także nie wiem w czym tkwi problem. Chociaż też sprawdze coś te kąty wtrysku. Aaa... bym zapomniał. Dzisiaj ruszając nim z 1 na 2 jak wbiłem miał kopa takiego że wbiło mnie w fotel po czym jak się zatrzymałem bo miałem ustąp i ponownie ruszyłem był znowu taki sam jak był. Nie ogarniam tej kuwety
razor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-11, 23:14   #17
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

razor...P0167 to dosc powarzny blad..i chociarz samochod jezdzi normalnie to postaram ci sie odszukac cos....czyli tematy...

znalazlem..przeczytaj sobie moj pierwszy post z tego

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46749
TDDI zanik mocy i klekotanie P0167 P1564 Tloczek pompy
a pozniej kolejny post z tego:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46778
tddi pompa wtryskowa

niestety z tddi potrzeba sie przyzwyczaic ze bledy nie sa poprawnie rozpoznawane...ale .... po to sobie pomagamy

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-11-11 o 23:22
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 10:41   #18
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

mjprzem wysłałem Ci wiadomość

a takie pytanko - jeśli odetnę ten kabelek i praca silnika znacznie się pogorszy to znaczyć to będzie, że nastawnik kata wtrysku działa poprawnie?

Chciałem zatankować ropke verve ON conajmniej pół baku, więc co wybrać bio czy verve?
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 10:57   #19
kertz71
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: śląskie,warmińsko-mazurskie
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 61
Domyślnie

Crash18,
a czy błąd jest poprzedzony zaświeceniem się jakiejś kontrolki,czy tylko można to ustalić po podłączeniu pod komputer?
kertz71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 11:01   #20
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

kertz71 błąd jest tylko wykrywany przez komputer, żadne kontrolki się nie palą i zaznaczam, że jest to tylko jeden jedyny błąd P1564 nie jest on poprzedzony żadnym innym.
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 11:09   #21
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

crash...tddi ma dzialac na bylejakim paliwie..
...i pisz tylko na forum bo zgłupieje...
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 11:03   #22
kertz71
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: śląskie,warmińsko-mazurskie
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 61
Domyślnie

ok,dzięki
kertz71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 11:13   #23
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

A odpowiedz mi jeszcze na to pytanie

"...jeśli odetnę ten kabelek i praca silnika znacznie się pogorszy to znaczyć to będzie, że nastawnik kata wtrysku działa poprawnie?"
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 13:12   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Crash18 Zobacz post
A odpowiedz mi jeszcze na to pytanie

"...jeśli odetnę ten kabelek i praca silnika znacznie się pogorszy to znaczyć to będzie, że nastawnik kata wtrysku działa poprawnie?"
cos takiego..pozatym ten test zmieni polozenie tloczka od kata wtrysku..jezeli cos by sie w nim zacinalo to jest szansa ze moze sie rozrusza.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 20:44   #25
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

zrobiłem tak jak mówiłeś czyli odciełem ten kabelek efekt?.... auto chodziło jak stary golf takjakby obroty falowały i był o wiele głośniejszy....

Aby połączyć te kabelki ze sobą spowrotem, musiałem dolutować kawałek kabla

Po tym zabiegu przejechałem się kawałek foka szła jak pocisk, ale za chwile znowu to samo czyli muł... nie wiem może to efekt tego, że odłączyłem ten kabelek, czy to że foka chwile stała...


aha jest jeszcze jedna sprawa... piszczy mi pasek nie wiem który chyba ten co jest od klimy bo jak ją włącze to przestaje, czy to może być coś wspólnego z tym mułem? raczej chyba nie co?

Ostatnio edytowane przez Crash18 ; 28-11-11 o 20:47
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 23:05   #26
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

pasek...hmmm...ale piszczy caly czas? raczej to nie pasek..ale to musisz sam ocenic bo ja ego niewidze...tzn. jak piszczy nawet jak silnik popracuje 5 minut to juz jest niedobrze..wiec sprawdz czy przestaje piszczec.

Aha sprawdz jeszcze taki test...zobacz jak auto sie zachowuje gdy odlaczysz czujnik temp. silnika-wtyczka z dwoma kabelkami obok akumulatora. ps. nieprzejmuj sie jak temp sie nie zmieni

za cholere nierozumiem dlaczego masz tylko ten jeden blad.... i co go wywoluje...
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 23:13   #27
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Pasek piszczy cały czas takie świergotanie jak wlącze kleme to chwilkę przestanie i dalej piszczy... test z wtyczką wykonam jutro

Wykonałem ten test z wtyczką... odłączyłem tą, która idzie od filtra powietrza niby takiego ala przepływomierza, reakcja.... raczej żadna siłnik pracował tak samo z wpiętą wtyczką jak i bez niej o_O

Sprawdziłem jeszcze coś takiego jak siłnik wchodzi na obroty w czasie, gdy włączam klime... może to moje jakieś głupie złudzenia, może sam już sobie to wmawiam, ale tak jakby troszkę lepiej wchodził na te obroty.... ale co ma błąd modułu pompy do paska od klimy? chyba, że pompa jest w jakiś sposób też tym paskiem napędzana? z tego co wiem to raczej pasek rozrządu ją napędza?

Ostatnio edytowane przez Crash18 ; 29-11-11 o 09:54
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-11, 10:18   #28
ciunek
Turysta
 
Avatar ciunek
 
Łukasz
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Przemyśl
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
2002
RP Przemyśl
Postów: 746
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Crash18 Zobacz post
Pasek piszczy cały czas takie świergotanie jak wlącze kleme to chwilkę przestanie i dalej piszczy... test z wtyczką wykonam jutro

Wykonałem ten test z wtyczką... odłączyłem tą, która idzie od filtra powietrza niby takiego ala przepływomierza, reakcja.... raczej żadna siłnik pracował tak samo z wpiętą wtyczką jak i bez niej o_O

Sprawdziłem jeszcze coś takiego jak siłnik wchodzi na obroty w czasie, gdy włączam klime... może to moje jakieś głupie złudzenia, może sam już sobie to wmawiam, ale tak jakby troszkę lepiej wchodził na te obroty.... ale co ma błąd modułu pompy do paska od klimy? chyba, że pompa jest w jakiś sposób też tym paskiem napędzana? z tego co wiem to raczej pasek rozrządu ją napędza?
Kolego u mnie jak cos zlego dzialo sie z pompa to przy wylaczonych swiatlach i wszystkich odbiornikach pradu w tym klimie, auto dziwnie chodzilo, nie chcialo wkrecac sie na obroty, szarpalo, gdy wlaczylem klime, swiatla badz radio, to auto zaczynalo chodzic OK, pompiarz ktory mi naprawiam stwierdzil ze dzialo sie tak bo pompa na wolnych juz nie wyrabiala, a gdy silnik dostal obciazenia to zwiekszala sie dawka paliwa i zaczynal rowniej pracowac i ochoczo wspolpracowac z pedalem przyspieszenia ja sie na tym nie znam, ale zaleznosc miedzy tymi rzeczami byla bardzo widoczna
ciunek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-11, 11:38   #29
Crash18
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Crash18
 
Kamil
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
Postów: 83
Garaż
Domyślnie

Jeśli chodzi Ci o test z wtyczką to jest pare postów up

Cytat:
Napisał Crash18 Zobacz post
Wykonałem ten test z wtyczką... odłączyłem tą, która idzie od filtra powietrza niby takiego ala przepływomierza, reakcja.... raczej żadna siłnik pracował tak samo z wpiętą wtyczką jak i bez niej o_O
Crash18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-11, 12:44   #30
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

mi chodzilo o czujnik temp. silnika...wtyczka jest z boku obudowy akumulatora...ech...

tamten czujnik jest w ogole nieistotny-ten przy filtrze.

sprawdz czujnik temp. silnika -odlacz od niego wtyczke.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Spadek mocy TDDI radziu0186 Silnik i skrzynia 2 06-11-10 18:18
[C-MAX] Spadek mocy Mikael Silnik i skrzynia 2 21-09-10 09:11
[MK1] dokąd w Bydgoszczy na odczyt błędów? kris666 Elektryka, audio i alarmy 1 24-06-10 21:01
[MK1] Focus 1.8 TDDI spadek mocy jacekn74 Silnik i skrzynia 6 10-11-09 19:47
Spadek mocy 1.8 TDDi xnecrox Silnik i skrzynia 2 08-10-08 15:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u